عرضه اولیه سهام شرکت‌های دانش بنیان و مخاطره پذیر در بورس و فرابورس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهام شرکت‌های دانش بنیان و مخاطره پذیر در بورس و فرابورس پیرو تاکید رهبر انقلاب عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش بیدار بورس، محمدرضا پورابراهیمی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس از پیگیری برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در بورس خبر داد و گفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری درباره نامگذاری سال جاری در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان از ظرفیت کمیسیون برای تامین مالی آن‌ها در بازار سرمایه استفاده می‌شود.

وی افزود: گزارشی از وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد و براساس آن اکنون حدود ۶ هزار  و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان فعال وجود دارد که ارزش بازار آنها حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است. این عدد نسبت به اندازه اقتصاد ایران عدد کوچکی است و باید تقویت شود.

این نماینده ادامه داد: مصوبه جهش تولید دانش بنیان مراحل پایانی را طی می کند و در هفته‌های آینده پس از تائید در شورای نگهبان به عنوان قانون ابلاغ خواهد شد و از این ظرفیت می توان برای تولید و اقتصاد استفاده کرد و به دلیل محدودیت‌های موجود مقرر شد از ظرفیت کمیسیون اقتصادی برای حضور این شرکت‌ها در بورس و تامین مالی آن‌ها در بازار سرمایه استفاده شود.

پورابراهیمی گفت: به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مقرر شد شرکت مخاطره پذیر نیز در بازار سرمایه پذیرفته شود. همچنین در بازه زمانی یک ماه آینده با همکاری مرکز پژوهش‌ها، کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری طرح تشکیل شرکت مخاطره پذیر اقتصاد ایران با مشارکت معاونت علمی و فناوری نهایی و عملیاتی کند.

کد خبر 15226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =