پیش بینی بورس فردا؛ بازار سرمایه وارد فاز اصلاحی شد؟

طبق پیش‌بینی کارشناسان، اصلاح بازار سرمایه در شرایط کنونی و پس از روزها سبزپوشی، امری طبیعی است و در میان‌مدت و پس از اصلاحات احتمالی، بازار شرایط رشد خود را دارد و نگرانی و تهدیدی برای بورس وجود ندارد.

به گزارش بیداربورس با توجه به اینکه بورس پس از روزهای متوالی سبزپوشی هم‌اکنون با زیان ۳۳هزار واحدی همراه شده، به نظر می‌رسد فاز اصلاحی بازار شروع شده و  سرخ‌پوشی بورس طی روزهای آینده ادامه یابد. اما در این میان گفتنی است که منفی‌های روزهای آینده، فرصت مغتنمی برای جاماندگان از رشد اخیر خواهد بود.

نیما میرزایی، کارشناس و فعال بازار سرمایه، روند معاملات بورس را بررسی کرد و گفت: همانطور که انتظار می‌رفت، بازار پس از رشدهای پرشتاب اواخر اسفند و اوایل فروردین در هفته جاری وارد فاز اصلاح موقت و استراحت گردید و سهام کوچک‌تر بازار بیشتر در کانون توجه معامله‌گران قرار گرفتند.

وی ادامه داد: اما با خبر وضع عوارض نسبتا شدید محصولات زنجیره فولاد، تعادل بازار از بین رفت و امروز با فشار فروش سنگینی کارخود را آغاز کرد و دامنه عرضه‌ها به کلیت بازار اعم از سهام ریالی و حتی سهام کوچک بازار هم رسید و درنهایت حدود ۲۴۰ نماد با صف فروش به کارخود پایان دادند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد بورس فردا نیز روز پر عرضه‌ای را داشته باشد. مگر اینکه خبر لغو، تعدیل و یا تعویق مصوبه مذکور در مورد عوارض صادراتی توسط مقامات ارشد دولتی اعلام گردد.

وی بیان کرد: گفتنی است در میان‌مدت و پس از اصلاحات احتمالی، بازار شرایط رشد خود را دارد و منفی‌های روزهای آینده، فرصت مغتنمی برای جاماندگان از رشد اخیر خواهد بود.

کد خبر 15537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =