گام دوم افزایش سرمایه دو شرکت بیمه با ۲.۷ هزار و ۲۰ میلیارد تومان

دو شرکت بیمه حاضر در فرابورس، آماده مرحله دوم افزایش سرمایه ۹۱ و ۹ درصدی از دو محل سود و اندوخته شدند تا ۲.۷ هزار و ۲۰ میلیارد تومان به سرمایه اسمی بیفزایند.

به گزارش بیداربورس، دو شرکت بیمه پاسارگاد و بیمه زندگی خاورمیانه از تصمیم هیات مدیره به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان ۹۱ و ۹ درصدی خبر دادند.

بر این اساس،  "بپاس" پیرو تصمیمات مجمع فوق العاده ۱۰ آبان سال ۱۴۰۰ مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از ۲ به ۶.۱ هزار میلیارد تومان در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از ۳ به ۵.۸ هزار میلیارد تومان اقدام کند.

تامین مالی این شرکت حاضر در بازار دوم معاملات فرابورس در صورت موافقت سازمان بورس از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته ها اعمال می شود تا صرف حفظ نسبت توانگری مطلوب و حفظ مجوز قبولی اتکایی تولید شود.

همچنین "بخاور" پیرو تصمیمات مجمع فوق العاده ۲۰ آذر سال ۱۴۰۰ مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از ۱۲۰ به ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از ۲۲۰ به ۲۴۰ میلیارد تومان اقدام کند.

تامین مالی این شرکت حاضر در بازار اول معاملات فرابورس در صورت موافقت سازمان بورس از محل سود انباشته اعمال می شود تا صرف رعایت الزامات قانونی، حفظ سطح توانگری مالی و راه‌اندازی و تجهیز دفاتر ارتباطی تولید شود.

کد خبر 17918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =