۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
"تپسی" وارد بازار سهام شد

عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس با تخصیص صرف به صندوق ها و بدون کف و سقف قیمتی شروع و هر سهم هشتمین شرکت جدید، ۹۳۸ تومان معامله شد.

به گزارش بیداربورس با آغاز فرآیند عرضه اولیه ۵ درصد از سهام پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس به صندوق های سرمایه گذاری بدون سقف و کف قیمتی با روش گشایش در فرابورس در نهایت هر سهم "تپسی"  ۹۳۸ تومان معامله شد.

این عرضه شامل سهمیه یک میلیون و ۴۰۰ هزار سهمی سرمایه‌گذاران واجد شرایط بود که در ۵۰ دقیقه، ۵۸.۶ میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت و ۴۷ صندوق قادر به خرید این سهم شدند.

ارسال سفارش خرید برای سرمایه گذاران واجد شرایط صرفا توسط ایستگاه های معاملاتی (نامک) کارگزاران دارای مجوز فعالیت در فرابورس صورت گرفت و فروش ۵۰ درصد از سهام خریداری شده تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط امکان پذیر نیست. مشاور عرضه هم کارگزاری بانک تجارت و متعهد خرید تامین سرمایه کاردان است.

پس از مرحله اول عرضه اولیه به روش گشایش در مرحله دوم نماد "تپسی" به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم و صرف سهام متوقف خواهد شد. لذا متقاضیان باید آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام ۷ شرکت انتقال داده های آسیاتک، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسیم خمین، داروسازی دانا، سیمان آبیک، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و فرانسوز یزد عرضه اولیه شده و پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس، هشتمین سهم جدید سال بشمار می رود.

کد خبر 17996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =