استرالیا رکورددار کاشت گندم ۲۰۲۲ خواهد شد؟

نظرسنجی رابوبانک امروز سه‌شنبه نشان داد که اعتماد کشاورزان استرالیایی در سه ماهه آخر کاهش یافت زیرا افزایش هزینه‌های تولید باعث کاهش قیمت‌های بالای کالاها و چشم‌انداز برداشت محصول شد.

به گزارش بیداربورس، به گفته رابوبانک، اگرچه جنگ در اوکراین باعث افزایش قیمت‌های فروش، به‌ویژه غلات می‌شود اما این افزایش‌ها برای جبران هزینه‌های بالاتر مورد نیاز است. این مطالعه نشان داد که حدود ۵۰ درصد از کشاورزان استرالیایی معتقد بودند که جنگ در اوکراین به مشاغل کشاورزی آسیب می‌رساند. تنها ۲۸ درصد انتظار داشتند که شرایط کسب‌وکار در ۱۲ ماه آینده بهبود یابد، در حالی که این رقم در سه ماهه قبل ۳۱ درصد بود.

به طور کلی، کشاورزان انتظار داشتند درآمد آنها برای ۱۲ ماه آینده ثابت باشد. این بانک به هزینه‌های کودها، سوخت، حمل‌ونقل و ماشین‌آلات که برخی از آنها نیز ناشی از جنگ هستند، به اضافه فشارهای تورمی گسترده‌تر در اقتصاد استرالیا اشاره کرد.

مدیرعامل رابوبانک استرالیا اظهار کرد: فشار هزینه‌ها کاهش نمی‌یابد و تولیدکنندگان قطعا به این قیمت‌های کالاهای بالاتر نیاز دارند تا بتوانند هزینه‌های فزاینده  را برآورده کنند». رابوبانک یکی از بزرگ‌ترین وام دهندگان کشاورزی استرالیا است.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص قیمت موادغذایی سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد، در ماه می به طور متوسط ۱۵۷.۴ واحد بود که ۲۲.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

استرالیا، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان غلات در جهان، برای سومین سال است که برای کسب رکورد تولید گندم در سال ۲۰۲۲ آماده است زیرا آب‌وهوای خوب باعث تشویق کاشت در این کشور شده است.

کشاورزان استرالیایی که معمولا کاشت گندم را در اواخر آوریل و پیش از زمستان نیمکره جنوبی آغاز می‌کنند، تقریبا کاشت غلات امسال را در حدود ۱۴.۴۵ میلیون هکتار به پایان رسانده‌اند که بر اساس تخمین‌های کارگزاری، بالاترین رقم است.

کد خبر 18013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =