تورم آلمان به قله ۵۰ سال گذشته رسید

افزایش قیمت حامل‌های انرژی ناشی از تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در حال بالا بردن قیمت کالاها در آلمان است و نرخ تورم در این کشور به بالاترین میزان در ۵۰ سال گذشته رسیده است.

 به گزارش بیداربورس به نقل از راشاتودی، دفتر آمار فدرال آلمان امروز اعلام کرد که در ماه «می» نرخ تورم در این کشور یک درصد دیگر افزایش یافته و این بدترین شرایط تورمی این کشور در حدود ۵۰ سال گذشته است.

گئورگ تی‌یل، رئیس این دفتر می‌گوید: تورم در آلمان برای سومین ماه متوالی به میزان زیادی افزایش یافته است، اصلی‌ترین دلیل بالا رفتن تورم هنوز رشد قیمت حامل‌های انرژی است.

وی تأکید کرد: ما همچنین شاهد افزایش قیمت بسیاری دیگری از کالاها به خصوص مواد غذایی هستیم. آخرین باری که آلمان چنین حجم تورمی را تجربه کرد، زمستان سال ۱۹۷۴-۱۳۷۳ بود که در آن زمان قیمت نفت ناشی از بحران در سطح بین‌الملل افزایش شدیدی را به ثبت رساند.

اطلاعات دفتر آمار فدرال آلمان نشان می‌دهد که این کشور با بحران افزایش شدید هزینه‌های زندگی ناشی از بالا رفتن قیمت نفت در بازار جهانی به خاطر تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در موضوع درگیری نظامی با اوکراین دست و پنجه نرم می‌کند. قیمت گاز در آلمان در حدود یک سال ۵۵ درصد و قیمت بنزین و گازوئیل هم ۴۱ درصد رشد کرده است.

کد خبر 18028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =