موافق عرضه خودرو در بورس کالا هستم

مدیرعامل پارس خودرو عرضه و فروش خودرو در بورس کالا را عاملی برای قطع دست رانت بازان و کاهش التهابات بازار برشمرد و گفت: بهترین راه این است که به سمت عرضه خودرو در بورس کالا برویم و خودرویی که به دست مشتری می‌رسد، با قیمت واقعی باشد و مشتری مجبور نباشد به دلیل این مشکلات به بازار آزاد مراجعه و ارقام نجومی برای خودرو پرداخت کند.

به گزارش بیدار بورس به نقل از افکار،  محمد حسین ترابی، مدیرعامل پارس‌خودرو از ورود سهند به بازار در نیمه دوم سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به تاثیر منفی تحریم‌ها در سال‌های اخیر، پارس‌خودرو امسال را با تولید خودروی داخلی ادامه خواهد داد، اما در نیمه نخست سال آینده به سی. کی. دی‌کاری و مونتاژکاری پرداخته و در نیمه دوم سال با تولید محصول جدید فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

ترابی در خصوص واگذاری سهام پارس‌خودرو اظهار ‌کرد: ۸۰ درصد سهام پارس‌خودرو در اختیار سایپا قرار دارد و اختیار فروش یا نگهداری این سهام با خود شرکت سایپا بوده و این شرکت تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود.

ترابی ادامه داد: از این رو به دنبال آن هستیم از طریق راه های دیگر همچون بورس کالا و سایر مسیرها نسبت به ایجاد رقابت اقدام کنیم این در حالیست که هم اکنون اختلاف زیاد قیمتی بین بازار و کارخانه وجود دارد که به دنبال آن هستیم تا این اختلاف قیمت به نفع شرکت تمام شود که به نظر می رسد بهترین اقدام فروش خودرو در بورس کالا باشد.

مدیرعامل پارس خودرو در ادامه از تکمیل حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در این شرکت خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ خودرویی به صورت ناقص در این شرکت تولید نمی‌شود و عبور مستقیم خودرو از ۶۵ درصد در سال‌های گذشته، اکنون به حدود ۹۸ درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: تلاش می شود پارس خودرو به جایگاه واقعی خود بازگردد.

کد خبر 20370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =