مجموع پرداختی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید

با توجه به بررسی‌های انجام شده، ۵۰۰ میلیارد تومان از تعهدات ۱۲ هزار ملیارد تومانی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه انجام شده است. با واریز این رقم مجموع پرداختی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش بیداربورس، با توجه به پیگیری‌های انجام شده، صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت کرده است و مجموع واریزی ریالی صندوق توسعه ملی به ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به قراردادی که پیش از این بین صندوق توسعه ملی و بازارسرمایه منعقد شده بود، مقرر شد معادل ریالی ۵۱۰ میلیون دلار به صورت تدریجی در بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری شود که این مبلغ به نرخ سامانه معاملات الکترونیک(ETS)  حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

در همین ارتباط و طی چند مرحله مبالغ مختلفی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کرده است. نخستین واریزی در پنجم آذرماه سال ۱۳۹۹ و به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان بود. ۲۶ اردیبهشت سال ۱۴۰۰، ۱۰۳۴ میلیارد تومان به عنوان دومین واریزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه صورت گرفت. ۳۰ دی ماه سال گذشته نیز سومین مرحله از پنجمین مرحله و آخرین مرحله واریزی در سال ۱۴۰۰ و به مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان انجام شد.

در سال جاری نیز واریزی طی دو مرحله و در تاریخ‌های یازدهم اردیبهشت‌ماه به مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان و هشتم تیرماه به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان انجام شده بود.

لازم به ذکر است که براساس توافق اولیه از ۱۲ هزار میلیارد تومانی که صندوق توسعه ملی باید پرداخت می‌کرد، ۵۵۰۰ میلیارد واریز و ۶۵۰۰ میلیارد تومان باقی مانده است.
از این ۶۵۰۰ هزار میلیارد تومان باید ۳۰۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات صندوق توسعه ملی از سازمان امور مالیاتی و مابقی نیز از منابع در اختیار صندوق پرداخت شود که این فرایند بر اساس قرارداد منعقده ادامه دارد.

همچنین به گفته رییس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه، توافق با صندوق توسعه ملی برای واریز ماهانه نقدینگی به صندوق تثبیت بازار سرمایه انجام شده است و به نظر می‌رسد که این پرداخت نیز در همین راستا انجام شده است.

کد خبر 22224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =