افشا نام مدیران متخلف، اقدام انقلابی سازمان بورس

جبار کوچکی‌نژاد گفت: سازمان بورس به منظور حفظ سرمایه‌های مردم بیش از گذشته تلاش کرده و افشای نام مدیران متخلف یک اقدام انقلابی است. اقدامی که به طور قطع مورد استقبال افرادی که در حوزه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و بورس هستند، قرار می‌گیرد.

به گزارش بیدار بورس، جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بند چ ماده ۳۶ قانون احکام دائمی کشور که سازمان بورس را موظف به افشای اطلاعات مدیران متخلف بازار سرمایه کرده است،  گفت: به طور کلی، هر اقدامی در رابطه با شفاف‌سازی، مبارزه با رانت و فساد، همیشه و در همه دنیا مورد اقبال عموم قرار گرفته است؛ چراکه عموم مردم جامعه، فعالان سیاسی و اقتصادی از شفافیت استقبال کرده و از رانت روی‌گردان هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: سازمان بورس، بانک مرکزی و دیگر بخش‌های اقتصادی کشور از گذشته تاکنون بر این اعتقاد هستند که دانه درشت‌های متخلف و بدهکار به سیستم اقتصادی را باید برای مردم جامعه معرفی کنند که خوشبختانه سازمان بورس به منظور افشای نام مدیران متخلف براساس دستورالعمل انتشار سوابق تخلفاتی و کیفری مدیران، ناشران و نهادهای مالی اقداماتی خوبی را در دست اجرا دارد.

این نماینده مجلس با اعلام اینکه سازمان بورس به عنوان سازمانی که برنامه‌های بلندمدتی برای بازار سرمایه در نظر دارد و اثرگذار است، عنوان کرد: سازمان بورس به منظور حفظ سرمایه‌های مردم بیش از گذشته تلاش کرده و این یک اقدام انقلابی است و به طور قطع مورد استقبال افرادی که در حوزه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و بورس هستند، قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: دولت در تلاش است بازار سرمایه را به سمت و سوی ثبات پیش ببرد زیرا وجود کسری بودجه و تورم شدید در کشور، بازار را بی‌ثبات‌تر می‌کند.

منبع: سنا
کد خبر 24203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =