شفافیت نرخ های اعلامی طلا با معاملات گواهی سپرده شمش در بورس کالا

محمد کشتی‌آرای با بیان اینکه بورس کالا به سبب شفافیت و ایجاد فرآیند رقابت، می‌تواند بهترین محل برای عرضه کالاهای سرمایه‌ای همچون طلا و سکه باشد، گفت: براساس مولفه‌های اقتصادی، عرضه گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا می‌تواند بازوی کمکی در راستای کنترل هیجانات سرمایه‌گذاران در بازار سنتی باشد و افزون بر متعادل سازی حجم معاملات در بازار فیزیکی طلا، سبب شفافیت نرخ‌های اعلامی شود.

به گزارش بیداربورس به نقل از سنا، محمد کشتی آرا، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در رابطه با مزایای عرضه گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا، اظهار کرد: بورس کالا به سبب شفافیت و ایجاد فرآیند رقابت، می‌تواند بهترین محل برای عرضه کالاهای سرمایه‌ای همچون طلا و سکه باشد.

او افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی و نوسانات در بازار ارز و سکه و طلا، سرمایه‌گذاران به دنبال مسیری هستند تا سرمایه‌های سرگردان خود را با کمترین زیان و بیشترین بازدهی در آنجا سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: باتوجه به نظارت‌های سازمان بورس و نتایج حاصل نسبت به معاملاتی که تاکنون در بورس کالا صورت گرفته، به سرمایه‌گذاران حوزه بازار ارز و طلا توصیه می‌شود به منظور مصون ماندن از زیان، در گواهی سپرده شمش طلا سرمایه‌گذاری کنند .

کشتی‌آرای گفت: براساس مولفه‌های اقتصادی، عرضه گواهی سپرده شمش طلا می‌تواند بازوی کمکی در راستای کنترل هیجانات سرمایه‌گذاران در بازار سنتی باشد.

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در پایان بیان کرد: در حال حاضر، عرضه گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا، افزون بر متعادل سازی حجم معاملات در بازار فیزیکی طلا، سبب شفافیت نرخ‌های اعلامی و کاهش حباب ایجاد شده در این بازار نیز خواهد شد.

کد خبر 28047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =