۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
طلای جهانی جذاب بازار شد

طلای جهانی در معاملات روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار به شدت افزایش یافته و به بالاترین حد خود در ۶ هفته گذشته رسید.

به گزارش بیداربورس، بر اساس داده‌های دانشگاه میشیگان، بازار طلا در بالاترین سطح خود معامله می‌شود زیرا اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه مارس با وجود اینکه انتظارات تورمی همچنان بالاست، به شدت کاهش یافته است.

دانشگاه میشیگان روز جمعه، اعلام کرد که قرائت اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده آن به ۶۳.۴ کاهش یافته است که نسبت به ۶۷ فوریه کاهش یافته است. داده‌ها انتظارات را برآورده نکردند زیرا پیش‌بینی‌های حدود ۶۶.۹ بود. این گزارش نشان کرد که احساسات در واقع می‌تواند بسیار بدتر باشد زیرا این نظرسنجی بحران رو به رشد بانکی ایالات‌متحده در هفته گذشته را در نظر نگرفته است.

با توجه به اینکه بازار طلا نزدیک به بالاترین سطح خود است اما واکنش چندانی به آخرین داده‌های اقتصادی نشان نمی‌دهد. بسیاری از تحلیلگران اظهار کردند: در حالی که بخش بانکی با پیامدهای کاهش نقدینگی بازار مقابله می‌کند، طلا همچنان از تقاضای امن سود می‌برد.

اگر چه انتظارات تورمی به پایین‌ترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۱ کاهش یافت اما این گزارش اشاره کرد که هنوز بسیار بالاتر از محدوده دو سال قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ است. در این گزارش آمده است که با توجه به مشکلات مداوم در بخش مالی و عدم اطمینان نسبت به واکنش احتمالی سیاست فدرال‌رزرو، انتظارات تورمی ماه‌های آینده نوسان خواهد داشت.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، بازار طلا در حالی افزایش یافت که قیمت‌ها در بحبوحه تاثیرات بخش بانکی بهترین هفته خود را در سه سال اخیر تجربه کردند. تحلیلگران آزمایش سطح ۲۰۰۰ دلار در هر اونس را در هفته آینده رد نمی‌کنند زیرا بازارها به نشست سیاست پولی فدرال‌رزرو توجه دارند.

آنها افزودند که آزمون بزرگ بعدی برای بازار طلا ۱۹۷۵ دلار در هر اونس خواهد بود و اگر فلز گرانبها به بالای ۱۹۵۰ دلار در هر اونس بسته شود، این حرکت ادامه خواهد داشت.

کد خبر 28104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =