نرخ های جدید کرایه تاکسی، اتوبوس، مترو در تهران اصلاح و اعلام شد

نرخ های جدید کرایه تاکسی، اتوبوس، مترو سال جاری در تهران بعداز اعتراض هیات تطبیق، اصلاح و اعلام شد.

به گزارش بیداربورس، جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران درباره بررسی نامه فرماندار مبنی بر اعتراض هیات تطبیق به مصوبه تعیین نرخ بلیط و کرایه وسایل حمل و نقل، اعلام کرد: افزایش ۴۶ درصدی نرخ کرایه، کمتر از نرخ تورم بود ولی با اعمال تغییراتی، بهای کارت بلیت مبلغ دار از ۲.۹ به ۲.۸ هزار تومان رسید و تعرفه ۱۶ تومانی به ازای هر کیلومتر پیمایش به ۱۴ تومان کاهش یافت.

وی ادامه داد: برای کرایه‌های نقدی نیز مشکلاتی وجود داشت و باید راهکارهایی اجرا شود. براین اساس مقرر شد ۶ درصد افزایش هنگام پرداخت نقدی اعمال شود. همچنین مقرر شد نرخ پایه ۱۸۰۰ تومانی کرایه اتوبوس حفظ شود و به ازای هر پنج کیلومتر ۴۰۰ تومان افزایش یابد. در بخش اتوبوس‌های عادی نیز هر خطی که بیش از ۲۰ کیلومتر باشد با همان نرخ ۲۰ کیلومتر، کرایه دریافت می‌شود.

تشکری هاشمی افزود: برای نرخ کرایه تاکسی نیز ۷۵ درصد تغییر به شرط حفظ میانگین ۴۵ درصدی لحاظ شد. در جلسه فرمانداری ۶۰ درصد افزایش تأیید و در معابر دارای شیب نیز رقم به ۱۰ درصد کاهش یافت و به عبارتی نرخ در این معابر با ۱۰ درصد افزایش همراه خواهد بود. افزایش نرخ ۴۰ درصدی کرایه در شرایط بد آب و هوایی نیز به ۱۵ درصد رسید و حداکثر افزایش اتوبوس تندرو و متر به ۴۱ و ۹ درصد رسید.

کد خبر 28575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =