افزایش ارزآوری صنایع بورسی با گشایش‌های سیاسی

مصطفی صفاری گفت: توافقات، گشایش‌های سیاسی و ثبات اقتصادی و تجاری در بلند مدت می‌تواند اثر مثبتی را در بحث تولیدات صنایع، ارزآوری و سوددهی صنایع بگذارد.

به گزارش بیداربورس مصطفی صفاری، مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان، در مورد تاثیر گسترش روابط سیاسی و تجاری بین ایران و سایر کشور بر سودآوری صنایع، اظهار کرد: عموما شاخص‌های اقتصادی را می‌توان به مقدم (واکنش سریع به جریانات) و بلند مدت تقسیم کرد، در همین راستا باید گفت که بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مقدم به حساب می‌آید.

وی افزود: طی چند روز گذشته شاهد بودیم که با آغاز درگیری در مرز ایران و افغانستان شاخص بورس روند منفی را علیرغم ارزنده بودن بازار به خود گرفت؛ اما خوشبختانه با انتشار خبر ورود پادشاه عمان به ایران و اتمام درگیری بین دو کشور ایران و افغانستان بازار مجدد به مدار مثبت بازگشت.

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان تصریح کرد: سفر پادشاه عمان به ایران از جمله شوک‌های مثبت است که نتایج آن را می‌بایست در میان مدت و بلند مدت در حوزه قراردادهای اقتصادی این دو کشور و سایر ابعاد سیاسی بررسی کرد.

صفاری در پایان گفت: توافقات، گشایش‌های سیاسی و ثبات اقتصادی و تجاری در بلند مدت می‌تواند اثر مثبتی را در بحث تولیدات صنایع، ارزآوری و سوددهی صنایع بگذارد. در همین راستا می‌بایست گفت بازار سهام ارزنده‌ترین بازار به لحاظ سوددهی در بلند مدت است به همین خاطر سهامداران از هرگونه اقدامات هیجانی بپرهیزند.

کد خبر 30347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =