بررسی صلاحیت وزیر صمت فردا برگزار می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تغییر زمان برگزاری جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، گفت: با توجه به سفر رئیس جمهور به ونزوئلا، آقای مخبر فردا در جلسه رای‌ اعتماد به آقای علی‌آبادی حاضر می‌شود.

به گزارش بیدار بورس، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر زمان برگزاری جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مجلس گفت:  بنا به درخواست معاون پارلمانی رئیس جمهور و با تصمیم هیئت رئیسه مجلس مقرر شد که نشست بررسی صلاحیت آقای علی‌آبادی که به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت از سوی دولت معرفی شده، فردا (سه‌شنبه) برگزار شود.  

وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به سفر آقای رئیسی به ونزوئلا، جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در غیاب رئیس‌جمهور و با حضور آقای مخبر برگزار می‌شود.  

به گزارش تسنیم، عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰، اراک) استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی است. وی سابقهٔ ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر را دارد و اکنون مدیرعامل گروه مپناست.

عباس علی‌آبادی فارغ‌التحصیل مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مکانیک با گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه تهران و درجه دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با گرایش کنترل است و مدرس دروس مختلف مهندسی مکانیک و مباحث مرتبط با موتورهای درون‌سوز (توربین‌های گازی) در دانشگاه‌های مختلف کشور است.

از جمله سوابق کاری و مدیریتی علی‌آبادی می‌توان به فعالیت در جهاد سازندگی، مشارکت در اجرا و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی کرخه و کارون۳، مدیریت‌عاملی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و معاونت وزیر نیرو در امور برق و انرژی اشاره کرد.

کد خبر 30609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =