روش جدید صدور مجوز تاسیس فعالیت های زنجیره فولاد برای عرضه در بورس کالا

وزارت صنعت با اشاره به تصمیم عرضه کلیه کالاهای پایه در بورس کالا، نحوه صدور جواز تاسیس فعالیت های صنایع معدنی را ابلاغ کرد.

به گزارش بیداربورس، سیف اله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، نحوه صدور جواز تاسیس رشته فعالیت های مربوط به صنایع معدنی را به مدیران کل صنعت استان ها و جنوب کرمان ابلاغ و اعلام کرد: با عنایت به تصمیمات اتخاذ شده پیرامون عرضه کلیه کالاهای پایه در بورس کالا از این پس ابلاغیه ۲۵ شهریور ۹۹ درخصوص دستورالعمل۱۰ رشته خاص صرفاً برای محصولات صنایع معدنی(مشمول بند های ۴ تا ۸ ماده ۲ دستورالعمل و بند ۴-۴ ضوابط صدور و تمدید جواز تاسیس) ملغی و فرایند کامل صدور جوازهای تاسیس صنایع معدنی به ادارات کل صنعت استان ها بدون نیاز به استعلام از ستاد وزارتخانه با درج شرایط زیر، ذیل کلیه مجوزهای صادره و تمدیدیه های آنها تفویض می شود.

۱. هرگونه خرید، فروش و انتقال جوازهای صادره مفاد این بخشنامه در حوزه صنایع معدنی ممنوع بوده و در صورت عدم رعایت این موضوع، مجوز از درجه اعتبار ساقط می شود. ( درج در جواز تاسیس و تمدیدیه های آتی آن الزامی است)

۲. مسئولیت تامین خوراک و مواد اولیه بر عهده متقاضی بوده و این وزارتخانه هیچگونه تعهدی در خصوص تامین خوراک طرح نخواهد داشت. ( درج در جواز تاسیس و تمدیدیه های آتی آن الزامی است)

ضمناً مرجع تشخیص اصالت کیفیت و چگونگی تامین مواد اولیه با مسئولیت تولیت و پاسخگویی مدیران ادارات کل استان ها خواهد بود.

۳. تامین منابع مالی پروژه ها بر عهده متقاضی بوده و این وزارتخانه هیچگونه مسئولیتی جهت اعطای تسهیلات مالی از منابع ریالی و ارزی بانکی نخواهد داشت. ( درج در جواز تاسیس و تمدیدیه های آتی آن الزامی است)

استثناء: صدور مجوزهای صنعتی برای طرح های شمش فولادی با روش کوره القایی با توجه به جنبه‌های اقتصادی، فناوری، شدت مصرف انرژی و مخاطرات زیست محیطی از تاریخ این ابلاغیه ممنوع است. جواز های تاسیس با ظرفیت غیر اقتصادی به منزله تولید شمش از طریق روش القایی در نظر گرفته می شود و در صورت صدور جوازهای جدید در این زمینه، ابطال مجوز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ضمناً با توجه به محدودیت های جدی انرژی در توسعه زنجیره فولاد، ضروری است فهرست مجوزهای تاسیس فعال و طرح‌های توسعه‌ای فعلی در زمینه ذوب القایی که دارای پیشرفت فیزیکی و مناسب هستند به انضمام گزارش مصور از پیشرفت فیزیکی طرح و مستندات خرید ماشین آلات تولیدی در اسرع وقت به این دفتر ارسال شود.

کد خبر 17175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =