رکوردشکنی سود ناخالص موسسه اعتباری ملل

بررسی گزارش عملکرد ماهانه موسسه اعتباری ملل (وملل) نشان می دهد که این شرک در اردیبهشت ماه امسال موفق شده است که جهش بزرگی در درآمد عملیاتی خود ایجاد کند و این مبلغ را به ۷۳۰ میلیارد تومان برساند. از سویی دیگر، وملل در ماه گذشته بیش از ۵۸۵ میلیارد تومان سود به سپرده‌ گذاران خود پرداخت کرد. به این ترتیب، سود ناخالص ملل در اردیبهشت ۱۴۰۱، به ۱۴۶ میلیارد تومان رسید.

به گزارش بیدار بورس، با پایان یافتن اردیبهشت ماه، شرکت‌های بورسی طبق فرآیند افشای اطلاعات، عملکرد خود در اردییبهشت ماه را برای عموم افشا کردند. یکی از این شرکت‌ها، موسسه اعتباری ملل است که سهام آن با نماد «وملل» در بورس معامله می‌شود. در این گزارش با نگاهی به عملکرد اردیبهشت ماه وملل، به بررسی وضعیت این موسسه اعتباری می‌پردازیم.

وملل، پنج برابر فرودین ماه وام پرداخت کرد

موسسه اعتباری ملل در دومین ماه قرن جدید، ۲۳هزار و ۲۸۰میلیارد تومان وام به متقاضیان اعطا کرد که این رقم پنج برابر فروردین ماه است. به علاوه، این رقم در مقایسه با اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نیز با افزایش چشمگیر ۵۴۰درصدی همراه شده است.

وملل در اردیبهشت ماه، درآمدی ۷۳۰میلیارد تومانی از تسهیلات اعطایی خود بدست آوررد که این مبلغ رکورد یک ساله شرکت در این زمینه را شکست. به طوری که درآمد تسهیلات اعطایی اردیبهشت ماه وملل، ۲۲درصد بیشتر از فروردین ماه و ۱۰۰درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته بود.

سود پرداختی وملل به ۵۸۵میلیارد رسید

از سوی دیگر نیز موسسه اعتباری ملل موفق شد که در ماهی که گذشت، چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سپرده جدید جذب کند. با این وجود سپرده‌های دریافتی وملل در اردیبهشت ماه، حدود سه درصد کمتر از فروردین ماه بود.

به علاوه، وملل در این ماه بیش از ۵۸۵میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خود پرداخت کرد. این مبلغ نسبت به فروردین سال جاری ۱۴درصد و نسبت به اردیبهشت سال گذشته، ۵۵درصد رشد داشته است.

 سود ناخالص «وملل» رکوردشکنی کرد

با کم کردن مبلغ سودهای پرداختی موسسه ملل از درآمدهای عملیاتی این موسسه، می‌توان سود ناخالص آن را در اردیبهشت ماه محاسبه کرد. بر این اساس سود ناخالص وملل در ماهی که گذشت معادل ۱۴۶میلیارد تومان ثبت شد و این مبلغ نیز در اردیبهشت ماه به بیشترین میزان خود در یک سال گذشته رسید.

به نحوی که سود ناخالص وملل در فروردین ماه معادل حدود ۸۶میلیارد تومان بود و حتی در اردیبهشت ماه سال گذشته، این موسسه اعتباری متحمل زیان ۱۸میلیارد تومانی شده بود.

لازم به ذکر است که وملل در اردیبهشت ماه، از سرمایه‌گذاری‌های خود حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد و درآمد کارمزدهای انجام خدمات این موسسه به هفت میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان رسید.

در گراف زیر، عملکرد ماهانه وملل از ابتدای اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۱ نمایش داده شده است.

عملکرد اردیبهشت ماه وملل بررسی شد

کد خبر 17632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =