در جلسه انجمن فولاد با وزیر نیرو چه گذشت؟

شنیده‌های چیلان از منابع موثق حاکی از این است که شب گذشته (۲۱ خرداد) جلسه‌ای در خصوص محدودیت‌های برقی شرکت‌های فولادی با حضور وزیر نیرو، معاونین وی و اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در وزارت نیرو برگزار شده که نتایج مثبتی برای تأمین بهترِ برق صنایع فولاد درپی داشته است.

به گزارش بیدار بورس به نقل از چیلان ، در این جلسه مقرر شده که کارگروهی متشکل از وزارت نیرو، وزارت صمت و انجمن فولاد برنامه‌ای فنی و کارشناسی برای محدودیت‌های مصرف برق صنایع فولاد در شرایط اضطراری کمبود برق تدوین کنند و شرکت‌های برق منطقه‌ای، این برنامه را برای تأمین برق واحدهای فولادی‌ ملاک عمل قرار دهند.

یکی از نتایج مثبت این جلسه این بوده که با فعالیت موثر این کارگروه، به نوعی برنامه محدودیت برق تدوین شود که واحدهای فولادسازی بیش از یک‌سوم مصرف نرمال خود، طی سه‌ماه آینده محدودیت مصرف برق نداشته باشند تا بدین‌ترتیب تولید فولاد کشور متحمل خسارت کمتری شود.

با موافقت وزارت نیرو، با توجه به شرایط خاص واحدهای ذوب القایی، یک امتیاز ویژه برای این واحدها درنظر گرفته شده و این کارخانجات می‌توانند علاوه بر برنامه مذکور، از ۱۱ شب تا ۸ صبح نیز بدون محدودیت و مطابق دیماند مصرفی برق دریافت کنند. در بقیه ساعات شبانه‌روز نیز مصرف برق این واحدها طبق برنامه کارشناسی تدوین‌شده خواهد بود.

در مجموع، جلسه شب گذشته انجمن فولاد و وزارت نیرو یک گام مثبت در راستای مدیریت کارشناسانه محدودیت‌های برق صنایع فولاد کشور ارزیابی می‌شود.

کد خبر 17956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =