اولیانوف: آمریکا می گوید هنوز برخی مسائل در مذاکرات وین باقی‌مانده‌اند

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: آمریکا عقیده دارد برخی مسائل هنوز در مذاکرات وین باقی‌مانده‌اند و به زمان بیشتری برای تشریح مواضعش درباره آن‌ها نیاز دارد.

به گزارش بیدار بورس،  نماینده روسیه در مذاکرات وین با واکنش نشان دادن به اظهارات اخیر دولت آمریکا درباره پاسخ به پیشنهادات ایران برای احیای توافق هسته‌ای، گفت که دلیلی برای بدبینی در این باره وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: آمریکا عقیده دارد برخی مسائل هنوز در مذاکرات وین باقی‌مانده‌اند و به زمان بیشتری برای تشریح مواضعش درباره آن‌ها نیاز دارد. این تبدیل به یک رویه شده است؛ به محض این که تقریبا به خط پایان نزدیک می‌شویم، مشکلات جدیدی ایجاد می‌شوند. اما این دلیلی برای بدبینی نیست.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری درباره زمان ارائه پاسخ آمریکا به پیشنهادات ایران درباره متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در زمینه احیای توافق هسته‌ای، گفت: ایران برای متن پیشنهادی اتحادیه اروپا پاسخ‌های متعددی ارائه کرده است. به همین دلیل است که بررسی این نقطه‌نظرات و تعیین پاسخ ما زمان بیشتری برده است.

پرایس در این راستا ادامه داد: ما به طور جدی در حال بررسی این نظرات هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر، آمریکا برای ارائه پاسخش به اتحادیه اروپا منتظر رایزنی با مشاور امنیت داخلی رژیم اسراییل است یا نه، گفت: ما در حال انجام دادن برخی رایزنی‌ها هستیم که مواردی از آن‌ها داخلی‌اند، برخی دیگر خارجی‌اند، درباره برخی از آن‌ها صحبت کرده‌ایم و درباره برخب دیگر نه، من در جایگاهی نیستم که جزئیات تمام آن‌ها را شرح بدهم.

پرایس در پاسخ به این که در چه بازه زمانی مشخصی باید شاهد ارائه پاسخ آمریکا باشیم، بیان کرد: ما به سریع‌ترین شکل در تلاشیم پاسخ مناسبی به متن پیشنهادات ایران بدهیم. این روند، روندی است که می‌خواهیم مطمئن شویم با دقت و توجه لازم برای مسئله‌ای به این مهمی، آن را طی می‌کنیم. من به شما تضمین می‌دهم که یک روز بیش از آنچه لازم است، صرف ارائه پاسخمان به اتحادیه اروپا نخواهیم کرد.

کد خبر 20712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =