هیوندا عامل ترقی در تولید خودروهای برقی آمریکا خواهد شد؟

هیوندای موتور ممکن است ساخت کارخانه خودروهای برقی ایالات‌متحده را تسریع کند.

به گزارش بیداربورس، خبرگزاری یونهاپ در کره‌جنوبی اعلام کرد که قانون جدید ایالات‌متحده که خودروهای الکتریکی مونتاژ شده در خارج از آمریکای شمالی را از اعتبار مالیاتی مستثنی می‌کند، می‌تواند شرکت هیوندای موتور کره جنوبی را متقاعد کند که تاریخ شروع ساخت کارخانه خودروهای برقی و باتری در ایالات‌متحده را در اوایل سال جاری میلادی برساند.

هیوندای موتور در ماه می اعلام کرد که در اوایل سال ۲۰۲۳ تاسیسات جدید خود در گرجستان را آغاز خواهد کرد و تولید تجاری آن در نیمه اول سال ۲۰۲۵ با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه آغاز خواهد شد.

یونهاپ به نقل از یک منبع ناشناس صنعت خودرو گزارش داد اما این شرکت اکنون در حال بررسی شروع تولید در اواخر سال جاری است تا تولید تجاری خود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات‌متحده، در ۱۶ آگوست، لایحه‌ای ۴۳۰ میلیارد دلاری را امضا کرد که به اعتبار مالیاتی حدود ۷۰ درصد از ۷۲ مدل خودروهای الکتریکی که قبلا واجد شرایط بودند، خاتمه می‌دهد. در نتیجه، خودروهای الکتریکی فروخته شده توسط هیوندای موتور، کیا، تویوتا و سایرین، واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی نیستند.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته یک مقام وزارت امور خارجه، پارک جین، وزیر امور خارجه کره جنوبی، هفته گذشته طی تماسی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، نسبت به قانون جدید ایالات‌متحده ابراز نگرانی کرد.

کد خبر 20714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =