افزایش تولید نفت اوپک به بالاترین رقم از ۲۰۲۰

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ۲۹.۸۱ میلیون بشکه در روز نفت در ماه سپتامبر تولید کرده که ۲۱۰ هزار بشکه در روز بالاتر از ماه اوت و بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ است.

به‌گزارش بیداربورس به نقل از رویترز، تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر به بالاترین رقم از ۲۰۲۰ رسیده و از هدف افزایش تولید این گروه برای این ماه فراتر رفته‌است. تولید در لیبی بهبود یافته و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس تولید خود را طبق قرارداد اوپک پلاس بالا برده‌اند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ۲۹.۸۱ میلیون بشکه در روز نفت در ماه جاری میلادی تولید کرده که ۲۱۰ هزار بشکه در روز بالاتر از ماه اوت و بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ است.

اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس ماه‌هاست تلاش می‌کنند تولید نفت خود را افزایش دهند، اما کاهش قیمت نفت در بحبوحه نگرانی درمورد رکود اقتصاد دنیا باعث شده سیاست این ائتلاف به کاهش تولید بازگردد. انتظار می‌رود اوپک پلاس در اجلاس روز چهارشنبه بازهم تولید خود را پایین بیاورد.

برخی از منابع اوپک پلاس از احتمال کاهش ۱ میلیون‌بشکه‌ای تولید خبر داده‌اند.

هدف تولید اوپک پلاس برای ماه سپتامبر ۱۰۰ هزار بشکه افزایش تولید بود که ۶۴ هزار بشکه آن مربوط به ۱۰ کشور از اعضای اوپک می‌شود.

اوپک ۱۳۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه اوت افزایش تولید داشت و ۱۳ تولیدکننده این گروه روی‌هم‌رفته ۲۱۰ هزار بشکه در روز نفت بیشتری تولید کردند. اما اوپک هنوز هم بسیار پائین‌تر از سهمیه خود تولید می‌کند.

تولید ۱۰ عضو اوپک ۱.۳۲ میلیون بشکه در روز پائین‌تر از هدف ماه سپتامبر بوده، این گروه در ماه اوت ۱.۴ میلیون بشکه در روز پایین‌تر از هدف تعیین‌شده تولید کرده بود.

تولید عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت اوپک، ۵۰ هزار بشکه در روز در سپتامبر افزایش‌یافته و به هدف این کشور برای تولید ۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده‌است.

تولید نفت لیبی که از قرارداد اوپک پلاس معاف‌شده و همچنین نیجریه در این ماه افزایش داشته‌است. تولید نفت عراق به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ اوپک تغییر چندانی نداشته و امارات و کویت عرضه نفت خود را طبق هدف تعیین‌شده بالا برده‌اند.

کد خبر 21961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =