چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید منتشر شد+ عکس

ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید با طرح بارگاه حضرت معصومه (س) ۲۱ شهریورماه با امضای علی صالح‌آبادی منتشر شده است.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، ایران چک ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریالی جدید که منقش به تصویر بارگاه حضرت معصومه (س) است ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ توسط سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی منتشر شده است.

طرح روی ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی جدید بارگاه حضرت معصومه (س) در قم و طرح پشت این ایران چک‌ها، میدان گازی پارس جنوبی است.

بانک مرکزی ,

ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی جدید با همان ابعاد ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی است که سال ۹۹ چاپ شده بود؛ ایران چک ۱۰۰ تومانی منقش به بارگاه حضرت معصومه (س) به امضای علی صالح آبادی رئیس کل وقت بانک مرکزی رسیده است.

در نمونه قبلی ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی روی ایران چک، تصویر تخت جمشید و پشت آن تصویر میدان گازی پارس جنوبی چاپ شده است.

ویژگی‌های امنیتی ایران چک ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریالی (بارگاه حضرت معصومه (س)) را در ادامه می‌خوانید؛

بانک مرکزی ,

بانک مرکزی ,

نخ امنیتی پنجره‌ای با رنگ متغیر
 این نخ دارای پوشش ویژه‌ای است که با تغییر زاویه دید، رنگ آن از طلایی به سبز تغییر می‌کند. همچنین بر روی آن، تصویر نقشه ایران و عبارت لاتین I.R.IRAN درج شده است.

مرکب متغیر رنگی مغناطیسی
در پشت ایران‌چک عدد ۱۰۰ به صورت لاتین با استفاده از مرکب فوق امنیتی مغناطیسی چاپ گردیده که در صورت تغییر زاویه دید، طیف رنگی عدد ۱۰۰ از طلایی به سبز تغییر می‌نماید.

نوار درخشان
در چاپ قسمتی از پشت ایران‌چک، از مرکب درخشان به صورت نوار عرضی استفاده شده که در صورت تغییر زاویه ایران چک، طرح مذکور به صورت درخشان نمایان می‌گردد.

تصویر مکمل
قسمتی از عدد ۱۰۰ در رو و قسمتی دیگر از آن در پشت ایران‌چک چاپ شده که در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد ۱۰۰ را به صورت کامل نمایان می‌سازد.

کد خبر 22211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =