گزارش قوه قضائیه از افزایش سرمایه ۹۵۷ درصدی شرکت فرابورسی و ورود "فارس"

قوه قضائیه از تصویب افزایش سرمایه ۹۵۷ درصدی پتروشیمی گلستان و و ورود هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به ترکیب سهامداری این شرکت خبر داد.

به گزارش بیدار بورس، حیدر آسیابی رئیس دادگستری گلستان در خصوص جزییات برگزاری مجمع فوق العاده پتروشیمی گلستان، گفت: دیروز در گرگان و در پی تشکیل مجمع دوم سهامداران پتروشیمی گلستان، افزایش سرمایه ۹۵۷ درصدی از محل آورده نقدی و ورود هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به تصویب سهامداران و سرمایه شرکت از ۴۷.۳ به ۵۰۰ میلیارد تومان معادل رسید.

وی افزود: با این رقم حجم سرمایه گذاری خلیج فارس در پروژه به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید. شرط اصلی ورود هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به عنوان سرمایه گذار در طرح پتروشیمی استان، افزایش سرمایه به عنوان سرمایه گذار اصلی بود که محقق و "فارس" رسماً وارد ترکیب سهامداری "شستان" شد.

بر اساس این گزارش، رئیس قوه قضائیه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ همراه جمعی از مسئولان عالی قضایی به استان گلستان سفر کرد و دستور ویژه برای حل مشکلات سهامداران پتروشیمی گلستان را صادر کرد.

طرح پتروشیمی گلستان از ۱۷ سال پیش تاکنون بر زمین مانده و بیش از ۹۰ هزار سهامدار دارد. این پروژه در این سال‌ها فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با دستور رئیس قوه قضاییه رسیدگی به این پرونده در دستور کار دادگستری استان قرار گرفت. یک هفته بعد از سفر رئیس قوه قضاییه، اختیارات لازم به دادگستری گلستان تفویض شد.

از جمله اقدامات انجام شده در مورد این پتروشیمی معرفی سرمایه گذار جدید و انتقال اسناد رسمی به سرمایه گذار جدید است. همچنین مجمع افزایش سرمایه پتروشیمی گلستان با حضور نمایندگان سهامداران برگزار شد.

طبق اعلام استانداری گلستان از روزی که پتروشیمی راه اندازی شود حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به تولید ناخالص داخلی استان اضافه خواهد کرد و بالغ بر یک میلیون تن اوره در سال تولید خواهد شد که عمده استان‌های شمالی می‌توانند از آن استفاده کنند.

کد خبر 28802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =