خاندوزی در آستانه استیضاح قرار گرفت

حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی، گفت: با توجه به اینکه طراحان استیضاح خاندوزی از جمله بنده از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدیم، در صورتی که تا فردا صبح این طرح حد نصاب داشته باشد، توسط هیئت رئیسه اعلام وصول می‌شود.

به گزارش بیدار بورس، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به اینکه طراحان استیضاح آقای خاندوزی از جمله بنده از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدیم، در صورتی که تا فردا صبح این طرح حد نصاب داشته باشد، توسط هیئت رئیسه اعلام وصول می‌شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح وزیر اقتصاد که در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد گفت: با توجه به اینکه سه طرح استیضاح جداگانه از سوی بنده، علی‌اصغر خانی و آصفری مطرح شده بود، ما سه نفر به شکل مجزا نقطه نظرات خود را در حضور خاندوزی بیان کردیم. 

وی افزود: پس از سخنان ما، خاندوزی نیز طی اظهاراتی از عملکرد خود دفاع کرد ولی با این وجود بنده از توضیحات ایشان قانع نشدم و تصریح کردم که این توضیحات زمانی قانع کننده است که آثار مثبت اقدامات وزارت اقتصاد برای مردم در زندگی روزمره‌شان قابل لمس باشد. 

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:‌ نهایتاً گزارش نشست امروز جمع‌بندی و به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود و در صورتی که تا فردا صبح تعداد متقاضیان هر یک از این سه طرح استیضاح از حد نصاب نیفتاده باشد، احتمالا در نشست علنی فردای مجلس، طرح اسیتضاح از خاندوزی اعلام وصول می‌شود. 

حاجی دلیگانی با بیان اینکه استیضاحی که بنده و آصفری مطرح کردیم هم‌اکنون زیر حدنصاب است، گفت: با این حال استیضاح خانی همچنان با حدود 14 امضا دارای حدنصاب بررسی در صحن مجلس است. البته بر اساس تبصره یک ماده 134 آیین نامه داخلی مجلس این امکان وجود دارد که هر سه استیضاح به شکل یکپارچه و در قالب یک طرح به هیئت رئیسه ارجاع شود که در این صورت تعداد امضاها به حدود 30 امضا می‌رسد. 

کد خبر 28840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =