رکود اقتصادی ایالات‌متحده در شرف وقوع

کارشناس آمریکایی می‌گوید که شاخص‌ها به یک رکود اقتصادی قریب الوقوع اشاره می‌کنند.

به گزارش بیدار بورس به نقل از بیزنس، کریس واتلینگ، مدیر اجرایی شرکت مشاوره مالی لانگ ویو اکونومیک گفت که ایالات‌متحده بر اساس داده‌های اقتصادی خود در آستانه رکود است.

به گفته این استراتژیست، یکی از عواملی که به رکود در آینده اشاره می‌کند، آخرین ارقام شاخص اقتصادی پیشرو برای ایالات‌متحده است که در ماه مارس ۱.۲ درصد کاهش یافت و پایین‌ترین سطح از نوامبر ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. علاوه بر این، جدول زمانی استاندارد برای رکود اقتصادی حدود یک سال پس از وارونگی منحنی بازدهی خزانه‌داری است، زمانی که بازدهی اوراق بهادار با تاریخ کوتاه‌تر از اوراق بهادار بلندمدت بالاتر می‌رود.

واتلینگ همچنین می‌گوید: از آنجایی که منحنی برای اولین بار در مارس ۲۰۲۲ معکوس شد، رکود اقتصادی ممکن است نزدیک باشد. هر بار که در ایالات‌متحده شاهد چنین موردی بودیم، رکود داشتیم؛ بنابراین، فکر می‌کنم رکود اقتصادی در راه و فقط مسئله زمان‌بندی آن است. ماه گذشته، این وارونگی تشدید شد و به ۱۰۳.۱ واحد پایه منفی رسید که نشان‌دهنده بزرگترین شکاف بین بازدهی کوتاه‌مدت و بلندمدت از سپتامبر ۱۹۸۱ است، زمانی که اقتصاد آمریکا در ماه‌های اولیه رکود بود.

وی اما درباره عواقب آن برای بازارهای سهام پس از شروع رکود هشدار داد و گفت به نظر ما آنها بدون آسیب از آن عبور نخواهند کرد البته تا اندازه‌ای در این مورد مطمئن نیستم؛ واقعیت این است که اگر به حاشیه سود نگاه کنید، آنها در سال ۲۰۲۱ و کمی در سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود رسیدند. البته وقتی تورم زیادی در اطراف دارید، می‌توانید اهرم عملیاتی بسیار خوبی دریافت کنید تا بتوانید حاشیه سود بالایی را به دست آورید. وقتی وارد رکود می‌شوید، باید به حاشیه سود ضربه مضاعفی وارد کنیم. شما باید آنها را به سطح عادی برگردانید سپس در شرایط رکود قیمت‌گذاری کنید.

به گفته واتلینگ، با توجه به جهتی که اقتصاد در حال حرکت است، در حال حاضر، انتظارات برای درآمد "خیلی خوش‌بینانه" است.

کد خبر 28994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =