پیش بینی افزایش سرمایه ۵۰ هزار میلیاردی بانک‌های دولتی از فروش اموال مازاد

معاون وزیر اقتصاد از پیش بینی مجلس مبنی بر افزایش سرمایه ۵۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌های دولتی طی سال جاری از محل فروش اموال مازاد خبر داد.

به گزارش بیداربورس، عباس حسینی از پیش بینی مجلس مبنی بر ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه برای بانک‌های دولتی طی سال جاری خبر داد و گفت: در قانون بودجه سال جاری پیش‌بینی‌شده بانک‌های دولتی می‌توانند از محل فروش اموال مازاد افزایش سرمایه دهند و علاوه بر این می‌توانند در سرمایه‌گذاری‌های جدید وارد شوند که پیگیری خواهد شد.

وی افزود: اصلاح بانک ها از منظر اصلاح ساختار مالی و توان تسهیلات‌دهی به مردم و تولیدکنندگان، جزو سیاست‌های جدی و هدف‌گذاری شده دولت و وزارت اقتصاد بود. دو مورد از مهم‌ترین بخش‌های اصلاح ساختار بانک‌ها، فروش دارایی‌های مازاد و افزایش سرمایه آنها است. در ۱۸ ماه اخیر بانک‌های دولتی و خصوصی شده‌ که مدیریت آن‌ها با دولت است، ۱۵۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه دادند. همچنین ۵۸ هزار میلیارد تومان واگذاری املاک مازاد بانک‌های دولتی بود.

حسینی اظهار امیدواری کرد با همکاری بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، اتفاق‌های مطلوبی در زمینه بهبود کفایت سرمایه، افزایش سرمایه و تسهیلات‌دهی بانک‌ها به مردم و فعالان اقتصادی رخ دهد.

کد خبر 29120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =