واکنش مدیرعامل بورس به برخی ادعاها؛ تکذیب الزام بازارگردان‌ها به عرضه ۲ برابری سهام

مدیرعامل شرکت بورس تهران با رد برخی ادعاها در مورد روند نزولی بورس و اینکه دستور به بازارگردان‌ها برای عرضه ۲ برابری سهام، صحت ندارد، گفت: روال جلسات با نهادهای فعال بازار سرمایه، مرسوم است، این جلسات برگزار شده و می‌شود.

به گزارش بیدار بورس، محمود گودرزی، با اشاره برخی حواشی در فضای مجازی در خصوص روند نزولی بورس و برگزاری جلسات با بازارگردان‌ها، اظهار داشت: روال جلسات با نهادهای فعال بازار سرمایه، روالی مرسوم است و این جلسات در گذشته برگزار شده و در آینده هم برگزار می‌شود.

وی افزود: نکته مهم این است که ما به هیچ عنوان بازارگردان‌ها را الزام به خرید و فروش سهام نخواهیم کرد؛ بلکه اعلام می‌کنیم که باید مفاد دستورالعمل‌ها رعایت شوند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران ادامه داد: به هیچ عنوان موارد مطرح شده در این زمینه که بازارگردان‌ها باید سهام را تا ۲ برابر عرضه کنند، صحت ندارد.

گودرزی گفت: برای اینکه پرونده تخلفاتی برای بازارگردان در زمان صعود و نزول بازار تشکیل نشود به دنبال این هستیم تا بازارگردان‌ها به تعهدات خود طبق دستورالعمل عمل کنند.

وی تاکید کرد: در مقررات بازار سرمایه، هیچ عنوانی در مورد الزام به انجام معاملات وجود ندارد و در حوزه بازارگردانی سفارش‌گذاری و رعایت پارامترهای بازارگردانی مورد نظر است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران خاطرنشان کرد: حداکثر سهم فعالیت بازارگردانی در حجم کل معاملات بورس ۵ درصد است که بسیار ناچیز است.

بر اساس این گزارش، برخی در فضای مجازی ادعا کردند که مدیرعامل شرکت بورس تهران دو روز پیش به بازارگردان‌ها تاکید کرد تا روزانه دو برابر تعهدات خودشان سهام عرضه کنند.

منبع: ایرنا
کد خبر 29504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =