۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۷
تویوتا تاج‌وتخت را حفظ می‌کند؟

شرکت تویوتا موتور اعلام کرد که انتظار دارد سود عملیاتی در سال تجاری با جهش پنج برابری در فروش خودروهای الکتریکی در بحبوحه کاهش اختلال زنجیره تامین جهانی ناشی از کمبود تراشه ۱۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش بیداربورس، بزرگ‌ترین خودروساز جهان بر اساس پیش‌بینی فروش باتری‌های خودروهای برقی، از جمله باتری‌های برند لوکس لکسوس، تا مارس ۲۰۲۴ به ۲۰۲ هزار دستگاه در سراسر جهان خواهد رسید که بیش از پنج برابر ۳۸ هزار خودرو در سال گذشته است.

تویوتا پیش‌بینی کرد که سود عملیاتی در سال جاری به سه تریلیون ین (۲۲.۲ میلیارد دلار) برسد که برابر با میانگین پیش‌بینی تحلیلگران (۳.۰۲ تریلیون ین) است. این هدف پس از افزایش بیش از یک سوم سود عملیاتی در سه ماهه چهارم مالی تا مارس به ۶۲۶.۹ میلیارد ین حاصل شد.

تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتظار دارد حجم فروش و تولید به ۱۰.۱ میلیون خودرو افزایش یابد و رشد تولید ۱۱ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان دهد. تویوتا همچنین عنوان کرده است که ۱۰ وسیله نقلیه جدید باتری‌دار ارائه خواهد کرد و فروش ۱.۵ میلیون خودروی برقی در سال را تا سال ۲۰۲۶ هدف‌گذاری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اگرچه تویوتا موفق شده است عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را حفظ کند اما با انبوهی از چالش‌ها مواجه است.

کد خبر 29728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =