کاهش شدید فعالیت‌های تولیدی در منطقه یورو

بر اساس بررسی مؤسسه "اس‌اندپی گلوبال"، با کاهش تقاضای جهانی برای کالاها و خدمات، فعالیت‌های تولیدی در ۲۰ کشوری که ارز رایج آن‌ها یورو است، با بیشترین سرعت خود از زمان همه گیری کرونا افت کرده است.

به گزارش بیداربورس به نقل از راشاتودی، بر اساس بررسی مؤسسه "اس‌اندپی گلوبال"، با کاهش تقاضای جهانی برای کالاها و خدمات، فعالیت‌های تولیدی در ۲۰ کشوری که ارز رایج آن‌ها یورو است، با بیشترین سرعت خود از زمان همه گیری کرونا افت کرده است.

این گزارش که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که شاخص مدیران خرید (PMI) برای بخش تولید از ۴۵.۸ واحد در آوریل به ۴۴.۶ در ماه می رسیده است. این شاخص در صورتی که کمتر از ۵۰ باشد نشان دهنده کاهش فعالیت تولیدی و درصورتی که بیشتر از ۵۰ باشد نشان دهنده افزایش فعالیت تولیدی است.

شاخص مشابهی که برای خدمات استفاده می‌شود نیز به پایین‌ترین حد خود در دو ماه گذشته سقوط کرد، اگرچه رقم ۵۵.۹ آن همچنان حاکی از افزایش فعالیت بود.

این داده‌ها نشان می‌دهد که عملکرد بهتر بخش خدمات نسبت به بخش تولید، بیشترین شکاف این دو بخش از ژانویه ۲۰۰۹ را رقم زده است.

این گزارش حاکی است که بزرگترین اقتصاد منطقه یورو یعنی آلمان در صدر فهرست رشد اقتصادی در ماه می بوده است. جایی که تولید با شدیدترین نرخ در ۱۳ ماه گذشته رشد کرد، البته این رقم محدود به خدمات بوده است.

بر اساس گزارش اس‌اندپی  S&P، بزرگترین رشد تولید بخش خدمات آلمان از اوت ۲۰۲۱ با شدیدترین کاهش تولید کالاهای این کشور در شش ماه گذشته همزمان شده است.

فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، با کاهش رشد بخش خدمات همراه با کاهش بیشتر در تولید کالا، شاهد رسیدن رشد خود به کمترین میزان در دوره رشد چهار ماهه فعلی بود.

این مطالعه همچنین نشان می دهد در حالی که بقیه مناطق حوزه یورو به طور کلی برای پنجمین ماه متوالی رشد اقتصادی را گزارش کردند، به دلیل رشد آهسته تر بخش خدمات و کاهش شدید بخش تولید، این رشد به کمترین میزان خود از فوریه رسیده است.

کد خبر 30090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =