چشم‌انداز بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو تیره شد

تولید صنعتی آلمان در ماه آوریل کمتر از حد انتظار افزایش یافت و چشم‌انداز بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو را با توجه به داده‌های ضعیف سفارشات جدید تیره کرد.

به گزارش بیداربورس، اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد که تولید نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته است در حالی که در نظرسنجی رویترز، تحلیلگران به افزایش ۰.۶ درصدی اشاره کرده بودند.

فعالیت در بخش ساخت‌وساز در ماه ۲ درصد افزایش یافت و تولید محصولات دارویی ۶.۴ درصد افزایش یافت، در حالی که تولید خودرو ۰.۸ درصد کاهش یافت.

اداره آمار آلمان، رقم تولید صنعتی در ماه مارس را از ۳.۴ درصد کاهش به ۲.۱ درصد کاهش داد. با این تجدید نظر نیز تولید صنعتی آلمان ۱.۶ درصد کمتر از سطح سال قبل است. اندرو کنینگهام، اقتصاددان ارشد اروپا گفت: چشم‌انداز برای بقیه سال ضعیف به نظر می‌رسد. داده‌ها نشان داد که سفارشات صنعتی در ماه آوریل ۰.۴ درصد کاهش یافته است.

شاخص نهایی مدیران خرید برای تولید نشان داد که تولیدکنندگان کالا طی ماه می با کاهش شدید سفارش‌های جدید مواجه شدند و شرکت‌ها به کاهش تقاضا، به ویژه در صادرات به چین، اروپا و ایالات‌متحده اشاره کردند.

بر اساس گزارش رویترز، کارستن برزسکی، رئیس بخش کلان جهانی ING گفت: بدون افزایش قابل‌توجه در فعالیت، رکود اقتصاد آلمان می‌تواند در سه ماهه دوم ادامه یابد.

کد خبر 30613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =