سفر نخستین گردشگران ایرانی به مصر تا ۴۵ روز دیگر

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران از برقراری پرواز نمادین مستقیم تهران-قاهره خبر داد و گفت: ایرلاین های دولتی به قیمت های مصوب تمکین می کنند.

به گزارش بیداربورس، حرمت الله رفیعی در نشست خبری با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مراوده ای در بحث گردشگری با کشور مصر نداشته‌ایم، اظهار کرد: بر اساس پیشنهاد ارائه شده با استفاده از عراق به عنوان کشور واسط به مصر پروازها را انجام خواهیم داد.

وی افزود: با توجه به اینکه کنسولگری و سفارت در مصر نداریم با همکاری عراق گردشگران ایرانی را به مصر اعزام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اولین پرواز نمادین تهران-قاهره به صورت مستقیم پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری انجام می شود.

وی ادامه داد: پروازهای بعدی به مصر پس از دائر شدن کنسولگری در کشور مصر برقرار می شود. تا آن زمان از عراق به‌عنوان کشور واسط استفاده می کنیم که زمان، هزینه و... ما را افزایش می دهد.پرواز به مصر از طریق عراق بدون احتساب ترانزیت، حدود ۲.۵ ساعت زمان می برد.

رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی با اعلام اینکه طی یکماه تا ۴۵ روز آینده اولین گروه گردشگران ایرانی به مصر سفر خواهندکرد، گفت: بازدید از مصر باعث می شود مصری ها با تاریخ ایران آشنا شوند، گفته می شود با این کار ارز از کشور خارج می شود که بنده می گویم این ارز باعث شناختن ایران می شود و نگرانی بابت این مسئله نداریم.

رفیعی در پاسخ به پرسش تسنیم درباره وضعیت نابسامان حمل و نقل هوایی کشور، اضافه کرد: آن فردی که می گوید اتوبوس سوار و قطار سوار هواپیما سوار می شوند، پولش را از مردم روستایی دریافت کرده است.

وی تاکید کرد: در وضعیت کنونی حمل و نقل هوایی بخش خصوصی قصور بیشتری دارند و ایرلاین های دولتی به قیمت ها مصوب تمکین می کنند.

وی بیان کرد: قیمت بلیت پرواز شرکتهای هواپیمایی داخلی۵۰ درصد بیشتر از قیمت پروازها در دنیاست.

کد خبر 31388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =