پذیره نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری فلزات اساسی بازار سرمایه

نخستین صندوق سرمایه‌گذاری فلزات اساسی بازار سرمایه با نماد "استیل" تاسیس و پذیره نویسی، شنبه هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش بیدار بورس، پذیره‌نویسی نخستین صندوق فلزات اساسی در بازار سرمایه شنبه ۱۷ تیر با نماد "استیل" آغاز می‌شود. این صندوق را سبدگردان مفید تاسیس کرده و از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF بشمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، صنعت فلزات اساسی با دارا بودن ۱۶.۲ درصد از ارزش کل بازار، دومین صنعت بزرگ بازار سرمایه است و شرکت‌های حاضر در این صنعت عمدتاً دارای سهام بنیادی و ارزنده‌ای هستند. این صنعت شامل ۲۶ نماد بورسی و ۲۳ نماد فرابورسی است.

صندوق استیل مفید طبق قانون، حداقل ۷۰ درصد از دارایی تحت مدیریت آن به سهام و حق تقدم سهام موجود در صنعت فلزات اساسی و حداکثر ۳۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری همچون طلا، اوراق بهادار، اوراق قرضه و… اختصاص دارد.

سبدگردان مفید که سال‌ها است در راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF و صدور و ابطالی پیش‌قدم بوده، اکنون اولین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی را تاسیس کرده است. صندوق‌های بخشی نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند. این صندوق‌ها معمولاً در دسته صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF قرار می‌گیرند.

با پذیره‌نویسی صندوق بخشی "استیل"، فعالان بازار سرمایه در کنار سرمایه‌گذاری در صندوق‌های متنوع مفید در زمینه فلزات اساسی نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند.

این امکان برای سرمایه‌گذاران وجود دارد که پیش از آغاز پذیره‌نویسی صندوق "استیل" در روز شنبه ۱۷ تیر، درخواست خرید را به‌صورت آفلاین در سامانه ایزی تریدر اربیس  ثبت کنند.

کد خبر 31547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =