"شگستر" در بورس درج نماد شد

شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی به عنوان اولین شرکت پروژه در بازار سرمایه­‌گذاری حرفه­‌ای بورس درج شد.

به گزارش بیداربورس، شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس با موافقت هیات ‌پذیرش بورس از ۲۶ شهریور با نماد "شگستر" در ﺑﺨﺶ محصولات شیمیایی و با پلاک ۴۴۲۹ به عنوان اولین شرکت پروژه در بازار سرمایه­‌گذاری حرفه­‌ای بورس درج شد.

**معرفی شرکت

بر اساس این گزارش، شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس قبل از مرحله بهره برداری به صورت سهامی خاص تاسیس و ۱۳ شهریور سال ۹۲ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری کرمانشاه ثبت شد و اکنون در مرحله قبل از بهره‌برداری است. مرکز اصلی شرکت در کرمانشاه ، شهرک صنعتی بیستون واقع شده است.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ۱۰۰ مالکیت سهام این شرکت را در اختیار دارد. سرمایه اولیه شرکت ۱۰ میلیون تومان بوده که طی ۶ مرحله به ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است. شرکت دارای ۱.۵ میلیارد سهم ممتاز است.

**موضوع فعالیت

موضوع اصلی فعالیت ایجاد، راه‌اندازی و بهره‌برداری از خطوط تولید بیو اتانول و سایر سوخت‌های زیستی، محصولات پتروشیمیایی و پالایشی و انواع محصولات جانبی، انجام کلیه فعالیت‌های طراحی، ساخت، مونتاژ، نصب و راه‌اندازی تجهیزات مربوط به فعالیت و ... است.

**برنامه افزایش سرمایه ۷۲۰ درصدی

شرکت در نظر دارد قبل از مرحله بهره‌برداری سرمایه فعلی را از ۵۰۰ به ۴.۰۹ هزار میلیارد تومان معادل ۷۲۰ درصد از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به منظور تامین منابع مورد نیاز جهت تکمیل و بهره‌برداری از دو طرح احداث کارخانه تولید بیواتانول سوختی در دو شهر کرمانشاه و باشت برساند.

**صورت سود و زیان پنج سال اخیر

"شگستر" در بورس درج نماد شد

کد خبر 34153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =