رشد ۲۱ درصدی احراز هویت سهامداران در سامانه سجام

در شش ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل احراز هویت در سامانه سجام با ۲۱ درصد رشد از یک میلیون و ششصد هزار سهامدار عبور کرد.

به گزارش بیداربورس، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در شش ماه ابتدایی سال جاری، تعداد یک میلیون و ۶۰۲ هزار و ۸۹ سهامدار در سامانه سجام احراز هویت شده اند که در مقایسه با شش ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ که تعداد احراز هویت ها یک میلیون و ۳۲۳ هزار و ۱۴ سهامدار بود، شاهد رشد بیش از ۲۱ درصدی هستیم.

در همین حال تعداد ثبت نام سهامداران در سامانه سجام نیز در این دوره زمانی با عبور از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به عدد یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۱۳۹ سهامدار رسیده است.

جزییات این اطلاعات آماری نشان می‌دهد که امسال تعداد احزار هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» در فروردین ماه ۲۹۴ هزار و ۶۹۳ نفر، اردیبهشت ماه ۵۶۸ هزار و ۲۰۶ نفر، خرداد ماه ۵۰۷ هزار و ۵۲۸ نفر، تیر ماه ۹۸ هزار و ۲ نفر، مرداد ماه ۷۴ هزار و ۲۴۳ نفر و شهریور ماه ۶۱ هزار و ۸۵۶ نفر بوده است.

**ثبت نام ۴۴ میلیون و ۷۵۵ هزار سهامدار در سجام

 گفتنی است اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان نشان می دهد که از آغاز ثبت نام و احراز هویت تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۴ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۵۹۰ ثبت نام و ۳۷ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۷۱۴ احراز هویت در سامانه سجام توسط سمات انجام شده است.

**۵ استان پیشتاز در ثبت نام

همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در ۶ ماه نخست امسال به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۲۱۷ هزار و ۴۸۲ مورد، خوزستان با ۱۰۰ هزار و ۳۹۲ مورد، خراسان رضوی با ۶۵ هزار و ۷۷۶ مورد، اصفهان با ۶۵ هزار و ۷۷۶ مورد و کرمان با ۶۳ هزار و ۲۸۷ مورد» در صدر بیشترین ثبت نام شده ها در کل ایران قرار دارند.

**۵ استان با کم ترین ثبت نام

از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده در دوره زمانی فوق، ۵ استان «سمنان با ۱۰ هزار و ۲۹۴، یزد با ۱۰ هزار و ۴۲۲ ، ایلام با ۱۱ هزار و ۱۳۲، خراسان جنوبی با ۱۱ هزار و ۷۰۰ و بوشهر با ۱۱ هزار و ۸۸۱ مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان ها قرار دارند.

کد خبر 34778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =