پیش‌بینی بورس فردا ۲۵ مهر ۱۴۰۲

در جریان معاملات روز جاری در بازار سرمایه شاخص کل بورس تهرا با رشد همراه شد و کمی از افت ها یا بهتر از گفته شود ازدلخوری ها چند وقت اخیر از بازار سرمایه رخ بر بسته است البته نباید فراموش کرد که همچنان ارزش معاملاتی در سطح پایین قرار دارد.

به گزارش بیداربورس به نقل از اکوایران، در بازار روز جاری گروه فراکاب ها رخ مثبتی را به خود گرفتند و با صف های خرید نیز همراه شدند . بازار به طور غیر معمول به این گروه توجه ویژه ای دارد ( البته موضوعی که بیشتر جنبه شایعه سازی در بازار دارد ) اهالی بازار سرمایه معتقد هستند زمانی که بازار به گروه فراکاب ها توجه می کند آینده مثبتی در انتظار بازار است گروه فراکاب ها شامل انرژی، فرابورس، بورس و کالا است.

نمادهای فولاد، شپنا، شبندر و شستا بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل داتند و نمادهای حآفرین، قثابت، وسنا و ثپردیس با بیشترین ورود پول جزو برترین های روز جاری محسوب می شدند . گروه خودرو ساز بازار سرمایه همچنان صدر نشین برترین ارزش معاملاتی است و گروه فلزات اساسی در رتبه دوم جاری گرفت اما گروه انبوه سازی نیز همچنان خود را جز سه گروه برتر در بازار سرمایه قرار داده است. ارزش این گروه در جریان معاملات روز جاری در حوالی میلیارد تومان بوده است.

روز قبل خبری از سوی خبرگزاری تسنیم به صورت اختصاص منتشر شده که کارگروه خودرو مرکز ملی رقابت در جلسه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که یکی از بندهای مصوب به شرح زیر است: «مقرر شد بررسی های کارشناسی در راستای اصلاح دستورالعمل تنظیم بازار خودرو با این رویکرد انجام گیرد که شورای رقابت صرفا در جایگاه سیاستگذاری و نظارت ایفای نقش نماید و انجام امور اجرایی به نهادهای ذیربط واگذار کردد.»

پیش  از این عباس علی آبادی وزیر صمت هم با بیان این‌که قیمت‌گذاری خودرو باید به‌عهده وزیر صمت باشد، گفته بود:‌ هم‌اکنون نهادهای مختلف در این موضوع مسئول هستند و وظایف خود را هم انجام نمی‌دهند.

در کنار این خبر نیز شروع فعالیت صندوق بهین‌رو به عنوان صندوق بخشی صنعت خودرو فعالیت خود را آغاز کرد تا از جمله عللی باشند تا لیدر سنتی بازار سرمایه یعنی گروه خودرویی را با استقبال خوب خریداران همراه کند.

همچنین در روز جاری تفاهم‌نامه‌ای میان پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی و سازمان بورس و اوراق بهادار منعقد شد و  به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه، تحقق عدالت و امنیت اقتصادی، پیشگیری و مبارزه با جرایم و تخلفات مرتبط با بازار سرمایه، تفاهم‌نامه همکاری بین پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی و سازمان بورس و اوراق بهادار منعقد شده است.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار 

بازار امروز نسبت به روز های قبل رویه خیلی بهتری رو به خودش گرفته بود اما ارزش معاملات همچنان در وضعیت نگران کننده ای است. کم بودن ارزش معاملات نشان می دهد که همچنان بازار توان عبور از اعداد و ارقام مقاومت های پیش روی خود را از منظر تکنیکال ندارد.

تکنیکالیست ها در شاخص کل چند وقت پیش به واگرایی در اندیکاتور RSI  و شاخص کل اشاره کرده بودند و حالا این واگرایی برای دومین بار تکرار شده است تا جدایی از همه عوامل بازار سرمایه و حواشی ایجاد شده برای آن و از منظر تکنیکالی شاخص کل بازار سرمایه از نظر واگرایی در کف آن هم در اندیکاتور RSI مستعد رشد قرار بگیرد و انتظار اهالی تکنیکالیست بعد از حمایت شدن روی عدد ۲ میلیون واحدی که باز هم باید گفت جز دست کاری های بازار بوده است به سمت اعداد و اراقم بالاتر حرکت کند.

از سویی اهالی تکنیکالیست از عدد ۲ میلیون واحد به عنوان سطح حمایتی عدد رند یاد میکنند و صد البته که این مدت این سطح حمایتی برای بازار سرمایه سخت گذشت.

020724

کد خبر 35084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =