دارایی‌های مازاد دولت برای نخستین بار از طریق تهاتر به پیمانکاران واگذار می‌شود

رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: برای نخستین بار املاک مازاد برای پروژه‌های اولویت‌دار نیمه‌تمام از طریق تهاتر با پیمانکار واگذار می‌شود.

به گزارش بیداربورس مالک رحمتی در بیست و دومین جلسه کمیته تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت، اظهار داشت: برای نخستین بار املاک مازاد برای پروژه‌های اولویت‌دار نیمه‌تمام از طریق تهاتر با پیمانکار تخصیص می‌یابد.

وی با بیان اینکه در این روش از ظرفیت بند ۶ ماده ۱۲ آیین‌نامه اجرایی مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده شده است، افزود: امروز با رأی اعضای کمیته تخصصی مولدسازی این بسته‌های رونق در استان‌های هرمزگان و گلستان به تصویب رسید که با این تصمیم در اتمام پروژه‌های ۱۶۰ تختخوابی شهرستان میناب استان هرمزگان و اصلاح اراضی کشاورزی سیل گیر استان گلستان تسریع خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: بر اساس قانون هر کدام از این دارایی‌ها یک‌بار برای کشف قیمت از طریق بازار سرمایه به مزایده گذاشته خواهد شد و اگر به فروش نرفت از طریق تهاتر و منوط به آخرین قیمت کارشناس رسمی دادگستری و بر اساس این بسته‌های رونق با پیمانکاران تهاتر می‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد استان‌ها در زمینه ارزش افزایی ارائه داد.

بر اساس این گزارش، اصلاح بند ۸ ماده یک و ماده ۱۵ و الحاق ماده ۱۶ آیین‌نامه اجرایی بند (ه) تبصره ۱۸ با مصوبه هیئت وزیران، بررسی دستورالعمل نحوه تنظیم قراردادهای فروش اموال غیرمنقول مازاد دولت، بررسی و تصویب قیمت پایه و شرایط واگذاری املاک مازاد واقع در استان‌های گیلان، مرکزی و یزد، بررسی و تصویب املاک مازاد در ۲ استان هرمزگان و تهران از دیگر مصوبات بیست و دومین جلسه کمیته تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت بود.

 بیست و دومین جلسه کمیته تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت روز دوشنبه (۲۹ آبان ماه) به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر 36508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =