اولین خط تولید انبوه اتوبوس برقی در زیرمجموعه "خودرو" افتتاح شد

اولین خط تولید انبوه اتوبوس برقی در شرکت ایران خودرو دیزل افتتاح و تا پایان سال ۱۰۰ دستگاه از این محصول عرضه خواهد شد.

به گزارش بیداربورس، اولین خط تولید انبوه اتوبوس برقی با حضور وزیر صنعت در شرکت ایران خودرو دیزل افتتاح و با ظرفیت سالانه ۴ هزار دستگاه اتوبوس e-Atros، آماده بهره‌برداری است.

بر اساس این گزارش، جواد توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل در این خصوص گفت: برای تولید اتوبوس برقی از تجهیزات خط تولید مدل دیزلی آتروس با نصب برخی قطعات الکتریکی مانند باتری و موتور بهره گرفته شده و تا پایان سال ۱۰۰ دستگاه از این محصول عرضه خواهد شد.

این محصول از طریق ارتباط بی‌سیم به مرکز کنترل از راه دور متصل می‌شود تا قابلیت‌هایی همچون نظارت بر عملکرد و اطلاع‌رسانی به راننده را داشته باشد. تولید شارژر و ایستگاه‌های شارژ به شرکت مبنا واگذار شده است.

جایگزینی اتوبوس‌های برقی به جای دیزلی، منجر به کاهش شدید آلایندگی هوا و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر می‌شود. تولید اتوبوس برقی می‌تواند فرصت مناسبی برای صادرات به کشورهای همسایه نیز باشد. زیرا امروزه بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا در حال انتقال از خودروهای دیزلی و بنزینی به برقی هستند.

شرکت ایران خودرو دیزل قصد دارد در آینده‌ نزدیک محصولات برقی دیگری نظیر کامیون باری و ون مسافری را نیز تولید کند. بنابراین این پروژه اولین قدم برای توسعه صنعت خودروسازی برقی در ایران بشمار می‌رود. علاوه بر کاهش آلایندگی، تولید چنین محصولاتی می‌تواند اشتغالزایی داشته باشد و صادرات آنها باعث کسب درآمد ارزی می‌شود. بنابراین پشتیبانی دولت از چنین پروژه‌ها می‌تواند منافع اقتصادی، بهداشت محیط زیست و اجتماعی زیادی را به همراه داشته باشد.

کد خبر 36808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =