یارانه انرژی در آرژانتین کاهش داده می‌شود

دولت جدید آرژانتین برای مقابله با کسری مالی عظیم، یارانه انرژی را کاهش داده و ارزش پزو را ۵۰ درصد پایین می‌آورد.

به گزارش بیداربورس، لوئیس کاپوتو، وزیر جدید اقتصاد آرژانتین به رسانه‌ها گفت: دولت همچنین مناقصه‌ها برای کارهای عمومی را لغو خواهد کرد. این شوک درمانی باعث سختی در کوتاه مدت می‌شود، اما هدف، صرفا اجتناب از فاجعه و برگرداندن اقتصاد به مسیر رشد است.

واکا موئرتا که دومین منطقه بزرگ شیل جهان است، در آرژانتین قرار دارد. تولید نفت و گاز این کشور رو به رشد است اما مدتی طول خواهد کشید تا این کشور را به تولیدکننده بزرگ تبدیل کند و کمک کند از مزایای آن بهره مند شود.

در واقع، دولت آرژانتین چند ماه قبل و در بحبوحه کمبود سوخت، تولیدکنندگان نفت را تهدید کرد که صادرات را ممنوع خواهد کرد، مگر این که عرضه مناسب به بازار داخلی را تضمین کنند. رسانه‌های محلی این کمبود را به کمبود دلار نسبت دادند که مانع شد دولت سوخت کافی وارد کند و باعث تشکیل صف‌های طولانی در مقابل جایگاه‌های سوخت و تعطیلی جایگاه‌های خالی از سوخت شد.

همچنین دولت قبلی، به شرکت‌های نفت و گاز آرژانتین، نرخ ارز ترجیحی داده بود تا آنها را به فعالیت بیشتر در این بخش تشویق کند.

برنامه‌های دولت جدید آرژانتین برای صنعت نفت و گاز، هنوز عمومی نشده است اما می‌توان انتظار داشت که به عنوان یک حوزه رشد اولویت‌دار در نظر بگیرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت تحقیقاتی ریستاد انرژی برآورد کرده است تولید نفت در منطقه واکا موئرتا ممکن است تا سال ۲۰۳۰، به یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند، مگر این که خطوط لوله کافی برای حمل نفت و دکل‌های کافی برای حفاری وجود داشته باشد. اگر این کمبودها حل شوند، منطقه نوکوئن که واکا موئرتا در آن واقع است، به یک صادرکننده بزرگ نفت تبدیل شده و حداکثر ۲۰ میلیارد دلار در کل درآمد این کشور تا سال ۲۰۳۰، مشارکت خواهد داشت.

کد خبر 37315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =