پیش بینی بورس؛ بازار در سال جدید به کدام سو می رود؟

به زعم اغلب کارشناسان با توجه به اخبار مثبتی که از برجام مخابره می‌ شود بانکی‌ ها و خودرویی ‌ها در مدار صعودی پایدار خواهند بود و با رسیدن به فصل مجامع تقاضا به سمت سهام دلاری منتقل خواهد شد. در میان ‌مدت نیز بازاری صعودی خواهیم داشت اما در بلندمدت شرایط به متغیرهای جهانی بستگی دارد و در حال حاضر نمی ‌توان تحلیل دقیقی از روند بورس در بلندمدت ارائه داد.

به گزارش بیداربورس بر اساس تحلیلی کارشناس به نظر می‌رسد با توجه به ارزنده بودن بورس در مقطع فعلی حداقل تا فصل مجامع روند صعودی بورس ادامه خواهد داشت و صنایع با قرار گرفتن در مسیری رو به رشد گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری خواهند بود.

نیما میرزایی، کارشناس بازار سرمایه با بررسی متغیرهای موثر بر بورس، تحلیلی از روند بازار ارائه نمود و گفت: به نظر می‌رسد بورس امسال در روندی نوسانی پایدار باشد و دوران صعود و رکود متعددی داشته باشد. اما امسال برخلاف سال گذشته، بازار روندی صعودی خواهد داشت و می‌توان سقف شاخص کل در سال گذشته را به دست آورد.

وی افزود: انتظار می‌رود بورس حداقل تا فصل مجامع با پایداری در مسیری صعودی در محدوده فعلی باقی بماند. با مشخص شدن قیمت‌های جهانی و ثبات شرایط به تبع بازار سرمایه وضعیت شفاف‌تری خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بنابراین در میان‌مدت بازاری صعودی خواهیم داشت اما در بلندمدت شرایط به متغیرهای جهانی بستگی دارد و در حال حاضر نمی‌توان تحلیل دقیقی از روند بورس در بلندمدت ارائه داد.

وی بیان کرد: در روزهای پیشرو و در آینده کوتاه‌مدت نیز با توجه به اخبار مثبتی که از برجام مخابره می‌شود بانکی‌ها و خودرویی‌ها در مدار صعودی پایدار خواهند بود و با رسیدن به فصل مجامع تقاضا به سمت سهام دلاری منتقل خواهد شد. همچنین بسیاری از صنایع وسهم‌های کوچک بازار نیزدر روندی صعودی قرار دارند و برای سرمایه‌گذاری گزینه‌های مناسبی هستند.

منبع: اقتصاد آنلاین
کد خبر 15075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =