فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید فروردین ماه اعلام شد

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید فروردین ماه ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به گزارش بیداربورس، براساس این اطلاعیه منتشر شده، فرآیند تحویل قراردادهای مذکور دوشنبه ۲۲ فروردین ماه جاری انجام خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مشتریان فروشنده و خریدار دارای موقعیت تعهدی باز، موظفند طبق ضوابط اعلام شده جهت انجام فرآیند تحویل اقدام کنند. گفتنی است، هر قرارداد آتی نقره شامل ۱۰۰ گرم از این محصول به صورت ساچمه گرانول با درجه خلوص حداقل ۹۹۹ است.

در این اطلاعیه اشاره شده است که صرفا آن دسته از دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره را دارند که مطابق قوانین و مقررات مالیاتی کشور در سامانه نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده باشند. از این رو کارگزار فروشنده موظف است حداکثر تا سه روز کاری قبل از آخرین روز معاملاتی یعنی روز ۱۸ فروردین ماه لیست مشتریان فروشنده دارای گواهینامه ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده را به همراه مدارک مربوطه به بورس ارسال کند.

همچنین کلیه مشتریان فروشنده موظفند دو روز کاری قبل از سررسید فروردین ماه ۱۴۰۱ یعنی روز شنبه ۲۰ فروردین ماه و براساس تعیین وقت قبلی اقدام به تحویل نقره به باجه معرفی شده از سوی بانک آینده شعبه مستقبل مرکزی، کنند. تحویل نقره نیز به صورت ۱۰۰ گرم یا مضربی از ۱۰۰ گرم خواهد بود.

سایر ضوابط تحویل قراردادهای آتی نقره سررسید فروردین ماه ۱۴۰۱ در لینک زیر قابل مشاهده است:

https://media.imereport.ir/d/۲۰۲۲/۰۴/۰۱/۰/۳۰۳۸۷.pdf

کد خبر 15103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =