۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
تکیه شاخص بورس به دلار

با رشد قیمت دلار و صعود آن به کانال ۳۰ هزار تومانی نمادهای دلاری بازار سهام رشد قیمت داشتند.

به گزارش بیداربورس به نقل از اقتصادنیوز، روز گذشته با اینکه سمت عرضه بازار تقویت شد اما شاخص‌ها رشد نیم ساعت ابتدایی را حفظ کردند. شاخص نزدیک به ۱۴ هزار واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون ۵۷۸ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز بیش از ۶ هزار واحد صعود کرد.  دیروز تعداد نمادهای مثبت بازار کاهش یافت و از ۵۳۹ نماد در روزچهارشنبه، به ۴۲۴ نماد در روز شنبه رسید.

روز گذشته ارزش معاملات خرد سهام به ۷ هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در اردیبهشت ماه است. رونق معاملات با ورود سرمایه حقیقی همراه بود و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار ۱۳۵ میلیارد تومان بود.  تداوم رشد مالکیت حقیقی‌ها در بازار سیگنال مثبت مهمی است و می‌توان آن را نشانه انتظارات مثبت معامله‌گران دانست.

از سوی دیگر در پایان معاملات دیروز ارزش صفوف خرید ۶۸۱ میلیارد تومان بیشتر از ارزش صفوف فروش بود. آسیاتک، سیمرغ و زفکا بیشترین صف‌های خرید را داشتند و نمادهای خساپا، خگستر، انرژی۱، وساپا و ورنا بیشترین صف‌ها فروش را به خود اختصاص دادند. نمادهای خودرویی علاوه بر بیشترین صف‌های فروش، بیشترین تأثیر منفی را نیز بر شاخص کل گذاشتند. خودرو، خساپا، خبهمن، فملی، خگستر، وپارس، خپارس و وساپا مانع رشد بیشتر شاخص بودند.  

*سیگنال دلار به بورس

همانطور که پیش بینی می‌شد با رشد قیمت دلار و صعود آن به کانال ۳۰ هزار تومانی نمادهای دلاری بازار سهام رشد قیمت داشتند. نمادهای پالایشی، معدنی و محصولات شیمیایی از سبزپوش‌های بازار بودند که شاخص کل را نیز بالا کشیدند.  

در مجموع می‌توان گفت فاکتورهای عملکردی بازار مثبت هستند و میل به صعود در بازار قوی‌تر است.  

بورس

کد خبر 16783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =