ارزش گندم‌های خریداری شده در کشور بیش از ۲.۵ برابر شد

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده از کشاورزان از ابتدای امسال، با بیش از ۲ و نیم برابر افزایش، به ۲۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد و ۶۴۲ میلیون تومان ‌رسید.

به گزارش بیدار بورس از وزارت جهاد کشاورزی، خرید تضمینی گندم کشور از چهارم فروردین‌ماه سال جاری در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان آغاز شد و به‌تدریج ۱۳ استان دیگر نیز تاکنون وارد عملیات خرید این محصول راهبردی شده‌اند.

افزایش نیم‌میلیون تنی خرید گندم از گندمکاران در سال ۱۴۰۱

بر اساس این گزارش، امسال هر کیلوگرم گندم از گندمکاران، با بیش از دو برابر افزایش نسبت به سال گذشته، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود که به این ترتیب، گندم‌های خریداری شده از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۲.۵ برابر و به عبارتی ۱۷۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین خرید تضمینی این محصول راهبُردی از آغاز سال جدید از نظر وزن نیز با ۵۱۰ هزار تن افزایش نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل، از یک میلیون و ۷۳۶ هزار تن به دو میلیون و ۲۴۶ هزار تن رسیده است.

گفتنی است؛ در حال حاضر خرید گندم در ۱۶ استان کشور در جریان است و گندمکاران، ۳۴۰ هزار محموله از محصولات تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی گندم در استان‌های مذکور تحویل داده‌اند.

کد خبر 17553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =