گزارش نوری خلاف انتظارات بود

همایون دارابی معاملات امروز بازار را تحت تاثیر گزارشات صورت‌های مالی منتشر شده روی کدال دانست و بیان کرد: گزارش خوب چند بانک و تعدیل مثبت اولیه برخی پالایشی‌ها توانست بازار را با روند مثبتی همراه کند اما کلیت بازار تحت تاثیر گزارش پتروشیمی‌ها به خصوص پتروشیمی نوری منفی بود.

همایون دارابی مدیرعامل سبدگردان داریوش، با تاکید بر تعادل روند بازار در روز جاری، به بیداربورس گفت: به زمان قانونی انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های با سال مالی منتهی به اسفند ماه نزدیک شده و شاهد ترافیک بالای انتشار گزارش‌ها روی کدال هستیم.

بازار تحت تاثیر گزارشات منفی پتروشیمی‌ها

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر این گزارش‌ها بر بازار امروز گفت: اگرچه گزارش‌ پالایشگاه‌ها با تعدیل مثبت اولیه و گزارش خوب چند بانک توانست بازار را با روند مثبتی همراه کند اما در نهایت شاخص کل تحت تاثیر گزارش ضعیف برخی از پتروشیمی‌ها منفی شد.

گزارش نوری خلاف انتظارات بود

دارابی با اشاره به تاثیر معاملات پتروشیمی نوری در معاملات امروز بازار بیان کرد: اگرچه امروز شاخص هموزن رشدی ۱۷۸ واحدی را تجربه کرد اما شاخص کل بازار را با افتی ۱۷۷۵ واحدی به اتمام رساند که معاملات پتروشیمی نوری در این رویه تاثیر بالایی داشت، چراکه گزارشات این شرکت بسیار متفاوت با انتظارات اولیه تحلیلگران بود و بازار را با شوکی منفی مواجه کرد.

نگاه معامله‌گران دوخته به کدال

مدیرعامل سبدگردان داریوش درپیش‌بینی روند بازار برای روزهای آتی گفت: به نظر میرسد بازار در روزهای آینده هم تحت تاثیر انتشار گزارش‌ها باشد، ازاین رو اگر گزارش‌های خوبی به بازار مخابره شود بازار با روند مثبتی همراه میشود و اگر بالعکس این گزارشات مانند آنچه امروز در برخی پتروشیمی‌ها رخ داد، شوکه کننده و در جهت عکس انتظارات تحلیل‌گران باشد، روند معاملات در کفه فروشندگان سنگینی خواهد کرد.

این تحلیلگر بورسی در ادامه با اشاره زمان برگزاری مجامع سالانه اضافه کرد: به زودی شرکت‌های بزرگ هم نسبت به برگزاری مجامع سالانه خود اقدام میکنند که بدون شک آنچه در این مجامع رخ میدهد میتواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد.

کد خبر 18207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =