شرایط و زمان خروج دو مالک از ترکیب سهامداری پست بانک اعلام شد

شرایط و زمان عرضه دو بلوک ۲.۳۴ و ۱.۰۹ درصدی سهام پست بانک توسط دو سهامدار عمده اعلام شد تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شوند.

به گزارش بیداربورس، صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان در نظر دارد بلوک ۲.۳۴ درصدی سهام پست بانک را بطور یکجا و نقد در بازار دوم معاملات بورس، روانه میز فروش کند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده ۳۸۳ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۶۹۰ سهم در نماد "وپست" روز چهارشنبه ۸ تیر از طریق کارگزاری سهم آشنا عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۵۵۵ تومان و قیمت پایه کل ۲۱۲.۸ میلیارد تومان تعیین شده است. باتوجه به انجام معاملات بصورت نقد و یکجا، خریدار موظف است، کل مبلغ معامله را طرف مهلت مقرر (t+۲) پرداخت کند.

همچنین صندوق سرمایه گذاری حکمت آشنا ایرانیان درصدد است بلوک ۱.۰۹ درصدی سهام پست بانک را بطور یکجا و نقد در بازار دوم معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

براین اساس، مقرر شده ۱۷۹ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۹۱۶ سهم در نماد "وپست" روز چهارشنبه ۸ تیر از طریق کارگزاری سهم آشنا عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۵۵۵ تومان و قیمت پایه کل ۹۹.۶ میلیارد تومان تعیین شده است.

کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که ۱۰درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقدا ً یا بصورت ضمانتنامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه کنند و تاییدیه را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه به شرکت بورس تهران ارائه دهند.

کد خبر 18325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =