مردم آورده خود را به‌موقع واریز کنند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که انتظار می‌رود متقاضیان نهضت ملی مسکن آورده خود را به‌موقع واریز کنند،گفت: به‌هیچ وجه نباید اجازه دهیم امید مردم به ناامیدی تبدیل شود.

به گزارش بیداربورس، علیرضا جعفری در جلسه با پیمانکاران پروژه های مسکونی شهر جدید پردیس اظهار کرد: شرکت عمران با توجه به تعهدی که به متقاضیان مسکن در این شهر جدید داده است باید تا یک ماه آینده برنامه زمانبندی و اجرایی مشخصی در پیشبرد و تحویل پروژه های مسکن مهر به آن ها ارائه دهد.

وی با تأکید بر این‌که به هیچ وجه نباید اجازه دهیم امید مردم به ناامیدی تبدیل شود، افزود: شرکت عمران شهرهای جدید بدون شک هرگونه همکاری لازم در تأمین مالی پروژه های مسکن مهر نیمه کاره به ویژه در حوزه تهاتر را داشته و آمادگی لازم برای دریافت درخواست پیمانکاران در این بخش را دارد.

وی با یادآوری توقف ساخت برخی پروژه‌های اقدام ملی مسکن با پیشرفت کمتر از 10 درصد، تصریح کرد: در این دوره تصمیم بر آن شدیم به منظور ساماندهی متقاضیان، پیمانکاران و تعیین تکلیف هرچه سریع تر این واحدها، طی فرآیندی بر اساس شرایط طرح نهضت ملی مسکن تغییر و قرارداد جدید برای آن ها تنظیم شده تا مشمول تسهیلات این طرح نیز شوند.

وی ادامه داد: ضریب بالای ناخالصی پروژه های اقدام ملی مسکن یکی از مشکلات است؛ این مسئله با افزایش سهم متقاضیان به آن‌ها فشار می آورد که باید با بازنگری سهم ها در آن پروژه ها هرچه سریع تر به نفع مردم اصلاح شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر تسریع فرآیند ابلاغ تغییر شاخص مبنای پیمان و قراردادهای محوطه، گفت: در این راستا موضوعات مربوط به ابلاغ قراردادهای مهندسین مشاور نیز انجام و تعیین تکلیف شود.

جعفری با تأکید بر نقش چشمگیر متقاضیان در تسریع روند ساخت پروژه های مسکونی اظهار کرد: شرکت عمران شهرهای جدید تمامی تلاش خود برای تسریع در تحویل واحدها را به کار گرفته و پیمانکاران نیز با تمام قوا پای کار آماده اند. انتظار می‌رود متقاضیان نیز با پرداخت به موقع سهم خود طی مراحل اعلام شده و همچنین به تناسب پیشرفت پروژه ها، به این فرآیند کمک کرده و مانع از توقف اقدامات در این بخش شوند.

کد خبر 18353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =