۵۷۰ هزار واحد صنعتی هیچ مشکلی در تامین برق نداشتند

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو با اعلام اینکه از ۶۲۰ هزار واحد صنعتی در کشور ۵۷۰ هزار واحد هیچ مشکل تأمین برقی نداشتند، گفت: سال گذشته از اردیبهشت خاموشی‌های آغاز شد، اما امسال باوجود افزایش دما تاکنون قطعی برق نداشتیم.

به گزارش بیدار بورس از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «احمد حیدری» در گردهمایی مسوولان امور فرهنگی و دینی صنعت آب و برق وزارت نیرو و ائمه جماعات استان تهران، افزود: سال گذشته از ۲۹ اردیبهشت خاموشی‌های سراسری در کشور آغاز شد و این موضوع مردم را کلافه کرده بود، درحالی‌که امسال باوجود افزایش دما تاکنون قطعی برق نداشتیم.

وی ادامه داد: عبور موفق وزارت نیرو از تیرماه بدون خاموشی یکی از دستاوردهای این وزارتخانه در دولت سیزدهم است.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو در باره  وظایف وزارت نیرو و ارائه خدمات آب و برق گفت: در دولت مردمی همه دست‌به‌دست هم دادند تا اقدام‌های مثبتی در جهت تأمین آب و برق پایدار شکل بگیرد که تمامی این کارها به ریاست وزیر نیرو انجام شده است.

حیدری افزود:  کار بسیار بزرگ دیگری هم که قرار است انجام شود، آبرسانی پایدار برای بیش از ۱۵ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار است که جزو اقدام‌های مؤثر محسوب می‌شود.

وی از تشکیل ستاد اربعین در وزارت نیرو خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در ستاد اربعین کشور، وزارت نیرو در مرزهای ورودی و خروجی در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و غیره از زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به‌صورت مناسب استقبال و پذیرایی خواهد کرد.

با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک هدیه بزرگ الهی است، گفت: یکی از شاخص‌های اصلی این انقلاب، فرهنگی بودن آن است.

وی با اشاره به نقش عوامل فرهنگی، این نقش اجرایی را بی‌بدیل و بسیار سنگین دانست و از فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف انجام شده دستگاه‌های آب و برق قدردانی کرد.

حیدری با بیان اینکه نقش مسئولان فرهنگی حاکمیتی و حساس است، گفت: کار فرهنگی به‌مثابه غریق نجات بودن است که باید با شناسایی تمام شرایط و ظرفیت‌ها اقدامات لازم و عاجل صورت بگیرد.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو با اشاره به نتایج مهم فرهنگ‌سازی صرفه‌جویی، گفت: فرهنگ‌سازی در مصرف آب و برق می‌تواند از ده‌ها میلیارد هزینه جلوگیری کرده و نتایج بسیار مثبتی را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم اجرایی کردن جهاد تبیین در سازمان‌ها، بر برنامه‌ریزی دقیق و کارآمد در دستگاه‌های مختلف اجرایی تأکید کرد.

کد خبر 19671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =