وزیر اقتصاد شخصا به موضوع بورس ورود کند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی از وزیر اقتصاد خواست تا شخصا به موضوع بورس ورود و شفاف سازی کنید، چراکه به اعتماد مردم ضربه وارد می کند.

به گزارش بیداربورس، حسینعلی حاجی دلیگانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: از اقدامات موثر ارکان مختلف حاکمیت نظام اسلامی که باعث شد باشگاه کشورهای ضد تحریمی از جمعیت حدود یکصد میلیون به بیش از نیمی از جمعیت جهان تبدیل شود، تشکر می کنم.

وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس جمهور بیان کرد: از رفتار صادقانه و تلاش های شبانه روزی جنابعالی و همکارانتان تشکر می کنم اما انتظار است که آثار این تلاش ها و وقت گذاری ها خود را در جامعه نشان دهد، چراکه وقتی بین مردم می رویم و پیام هایشان را می بینیم، اینچنین نیست. به نظر می رسد خلاء معاون هماهنگ کننده در بین تیم های مختلف دولت از جمله تیم اقتصادی احساس می شود تا وقتی تصمیمی گرفته می شود در نهایت اجرا شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار است آنچه که در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان مردم مصوب می شود پیگیری کنید که اجرایی شود. مثلا مصوبه ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ داشتیم مبنی بر اینکه تمامی اقلامی که متاثر از توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن نحو است با شیوه جدید توزیع همان ارز، قیمت هایش از قیمت های شهریور ۱۴۰۰ بیشتر نشود که این مصوبه اجرا نشده که اگر اجرا شده بود، در بخش های اقتصادی این نابسامانی ها را نداشتیم.

حاجی دلیگانی خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: در دی ماه ۱۴۰۰ فرمودید که ما لایحه نظام عادلانه پرداخت را برای همه شاغلین و بازنشستگان می آوریم که باید به آن عمل کنید. همچنین پیگیری کنید همه دستگاه ها مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب مربوط به عفاف و حجاب را اجرایی کنند.

وی افزود: کُندی روند مسکن سازی یکی از مشکلات کشور است، دستور دهید تعداد صدور پروانه های ساختمانی در شهرها و روستاها را به شما ارائه کنند و بررسی کنید نسبت به سنوات قبل با توجه اینکه قرار است امسال یک میلیون مسکن ساخته شود، آیا افزایش داشته است؟ به نظر می رسد بخش عمده ای از مشکل در جلسات شورای عالی معماری و شهرسازی کشور درباره ماده ۵ کارگروه زیربنایی و در شورای برنامه ریزی استانی است. ببینید که در روستاها و شهرها چرا قیمت زمین اینقدر افزایش پیدا کرده است چرا نمی گذارید زمین ها الحاق شود؟ مگر ما در مجلس برای حل این مسائل قانون مصوب نکردیم؟ چرا قانون مسکن در این رابطه اجرایی نمی شود؟

نماینده مردم شاهین شهر خطاب به وزیر اقتصاد گفت: شخصا به بحث بورس وارد شوید و شفاف سازی کنید که چرا این همه به اعتماد مردم ضربه می خورد؟ همچنین از وزیر نیرو انتظار است که نسبت به اینکه آب زاینده رود باید دائمی شود برنامه جامع ارائه دهند، چراکه فرونشست کل بخش مرکزی اصفهان را در خود فرو می برد.

حاجی دلیگانی در پایان خطاب به وزیر کشور گفت: چه کسی را باید بینیم که این تعداد جمعیت اتباع در شهرهای ما آمده اند، آن را کمتر کنید. حدود ۲۰ درصد جمعیت در مدرسه و در پارک ها ۸۰ درصد افرادی که از پارک استفاده می کنند اتباع بیگانه هستند، اجازه دهید به مناطق دیگر ورود پیدا کنند. مردم این تعداد را بر نمی تابند.

کد خبر 19797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =