کرملین: روسیه خواستار احیای برجام در سریعترین زمان ممکن است

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه با اعلام اینکه مسکو از احیای سریع توافق هسته ای با ایران حمایت می‌کند، گفت که گام های غیردوستانه غرب در قبال مسکو ممکن است به طور غیرمستقیم بر برخی از مفاد این توافق تاثیر بگذارد.

به گزارش بیدار بورس به نقل از خبرگزاری تاس، پسکوف افزود: طبیعتا ما دوست داریم که این توافق هرچه زودتر احیا شود.

این مقام کرملین ادامه داد: شرایط جدید خاصی در ارتباط با اقدامات غیردوستانه کشورهای غربی علیه فدراسیون روسیه وجود دارد که به طور غیرمستقم بر برخی از مفاد این توافق تاثیر می گذارد و این مساله نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته مدعی شده بود که واشنگتن و متحدانش طرحی را برای بازگشت به برجام به منظور بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای آماده کرده اند.

پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان در سال ۲۰۱۵ به توافقی با ایران در زمینه هسته ای دست یافتند، اما ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور یکجانبه از این توافق خارج و تحریم‌های ضد ایرانی از سر گرفته شد.

در حالیکه واشنگتن بارها مدعی تمایل به احیای برجام بوده اما زیاده‌خواهی‌های مغایر با چارچوب اصلی توفق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ داشته و جمهوری اسلامی ایران به طور قاطع در برابر این زیاده‌خواهی‌های واشنگتن ایستاده است.

کد خبر 19985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =