عرضه نقره با تحویل آذر ۱۴۰۱ در بورس کالای ایران

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی قرارداد آتی نقره برای تحویل آذر ماه ۱۴۰۱ از روز دوشنبه ۳۱ مرداد ماه جاری خبر داد.

به گزارش بیداربورس، براساس جدیدترین اطلاعیه مدیریت بازارهای مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران، قرارداد مذکور تا تاریخ ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۱ قابل معامله خواهد بود.

قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد. قیمت پایه قرارداد آتی نیز همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت.

بدیهی است در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجددا همین فرآیند روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

عرضه نقره با تحویل آذر ۱۴۰۱ در بورس کالای ایران

بنابراین گزارش، ۱۷ اسفند ماه سال ۹۹ معاملات آتی نقره به طور رسمی در بورس کالای ایران راه اندازی شد. جزییات قرارداد آتی نقره بیانگر آن است که هر قرارداد معادل ۱۰۰ گرم و استاندارد کالا، ساچمه نقره مطابق استاندارد ۹۹۹ است.

حد نوسان قیمت این قرارداد، مثبت و منفی ۵ درصد نسبت به قیمت تسویه روز قبل بوده و قیمت تسویه در روز سررسید بر مبنای قیمت روز جهانی نقره و نرخ ارز سنا است؛ سقف موقعیت های باز برای اشخاص حقیقی و حقوقی نیز ۵۰۰ موقعیت در هر کد معاملاتی در نظر گرفته شده است.

کد خبر 20541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =