تولید آزمایشی خودرو سایناS اتوماتیک آغاز شد

مدیر پروژه ساینا اس.CVT از تولید این خودرو در شرکت سایپاسیتروئن در فاز آزمایشی خبر داد و گفت: این خودرو با گیربکس اتوماتیک روانه بازار خواهد شد.

به گزارش بیداربورس، مهران مهرپویان با بیان اینکه پس از ۲ سال از عرضه خودروی سایناS، تولید خودرو ساینا اس.CVT با گیربکس اتوماتیک در فاز آزمایشی شروع شده است، اظهار کرد: این خودرو علاوه بر گیربکس اتوماتیک با رویکرد پیاده‌سازی حداکثری استانداردهای ۸۵گانه به‌روی آن، از لحاظ تجهیزات رفاهی و ایمنی نیز تحول یافته است.

 به‌گفته‌ مهرپویان، ساینا اس.CVT دارای فرمان برقی (EPS) است که علاوه بر کاهش نیروی لازم برای چرخش فرمان با حذف پمپ هیدرولیک به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه این خودرو به غربیلک فرمان با طرح جدید D نیز مجهز شده است، گفت: این خودرو با بهره‌گیری از سیستم نگهدارنده سرعت یا کروز کنترل (Cruise Control) رانندگی آسان در جاده‌های طولانی را میسر می‌کند و محدودکننده سرعت (Speed Limiter) به راننده این امکان را می‌دهد تا حداکثر سرعت را برای خودرو تعیین کند.

مهرپویان افزود: برای بهبود ایمنی و دید در این خودرو و با قرارگیری سنسور نور در شیشه جلو، قابلیت چراغ‌های خودکار (Auto Light) به خودرو افزوده شده است تا چراغ‌های خودرو به‌صورت خودکار در زمان کاهش نور محیط روشن شوند.

وی اضافه کرد: سیستم نشانگر فشار باد لاستیک (TPMS) امکان پایش فشار و باد لاستیک‌های خودرو به‌صورت زنده را برای راننده فراهم می‌کند و در صورت کاهش فشار باد هر یک از لاستیک‌ها، به راننده هشدار می‌دهد.

مهرپویان خاطرنشان کرد: این خودرو به سیستم دستیار شروع حرکت در سربالایی مجهز شده است که از حرکت ناخواسته خودرو در مسیرهای دارای شیب پیشگیری می‌کند. قوای محرکه این خودرو توان خود را از موتور کم‌مصرف (M۱۵) می‌گیرد و جعبه دنده آن از نوع متغیر پیوسته (CVT) است که قابلیت تیپ‌ترونیک (دستی) را دارد. تولید این خودرو قبل از پایان سال جاری به‌صورت انبوه در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

کد خبر 23310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =