لزوم همراهی همه دستگاه ها برای عرضه تمام خودروها در بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر حمایت مجلس از بازار سرمایه، گفت: اقدام خوب و شایسته‌ای در راستای عرضه خودرو در بورس کالا فراهم شده است، ولی باید با حمایت و همراهی همه دستگاه‌ها با سازمان بورس این مهم به نتیجه برسد؛ عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی باید به صورت کامل حذف شود و امکان عرضه همه انواع خودرو در بورس کالا فراهم شود.

به گزارش بیداربورس، غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با ایرنا در مورد عرضه خودرو در بورس کالا و مزایای این اقدام اشاره و اظهار کرد: عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی باید به صورت کامل حذف شود و امکان عرضه کلی خودرو در بورس کالا فراهم شود.

وی با تاکید بر حمایت مجلس از بازار سرمایه گفت: بورس کالا از مهم‌ترین بازارها برای تامین مالی در بخش‌های مختلف اقتصاد تلقی می‌شود، ما نیز همواره از بورس کالا حمایت کردیم و می‌کنیم که در این راستا دغدغه‌های زیادی هم داریم که باید این دغدغه‌ها برطرف شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که بورس کالا با توجه به تعریف و شفافیتی که دارد می‌تواند دلال‌بازی را در بازار خودرو حذف کند.

وی خاطرنشان کرد: این ظرفیت در بورس کالا برای عرضه همه تولیدات شرکت‌های خودروسازی وجود دارد و باید خودروسازان هم استقبال کنند که این اتفاق بیفتد.

مرحبا در پایان گفت: یک سمت این قضیه وزارت صمت و سمت دیگر وزارت اقتصاد است و تعامل بین این دو وزارتخانه می‌تواند در این مهم به ما کمک کند.

به دنبال وعده‌های داده شده از سوی مسوولان حاضر در دولت سیزدهم مبنی بر حذف قیمت‌گذاری دستوری از اقتصاد کشور و نیز عرضه موفق سیمان در بورس کالا، تصمیماتی در راستای عرضه خودرو در بورس کالا اتخاذ شد که این اتفاق با استقبال اکثر فعالان حاضر در بورس و نیز بازار خودرو مواجه شد.

در ابتدا تعداد محدودی از خودروها وارد رینگ معاملاتی شفاف بورس کالا شدند؛ اما عرضه موفق این محصول به بورس کالا مسوولان را بر آن داشت هر چه سریع‌تر از طریق انجام مذاکرات با خودروسازان مختلف نسبت به عرضه گسترده خودروها به این بازار اقدام کنند.

از چند وقت گذشته و تحت تاثیر پیگیری‌های انجام شده از مسوولان حاضر در سازمان بورس، میزان عرضه خودرو به بورس کالا در حال افزایش است که این امر زمینه‌ساز رونق معاملات بازار خودرو در محیطی شفاف و به دور از هر گونه رانت و فساد شده است.

کد خبر 24201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =